Trailer Assassin's Creed 3 przedstawiający Connora... ocenzurowany w USA! - barth89 - 6 października 2012

Trailer Assassin's Creed 3 przedstawiający Connora... ocenzurowany w USA!

Zapewne mieliście już okazję obejrzeć trailer gry Assassin's Creed 3, który przedstawia nowego głównego bohatera - Connora. Okazało się, że amerykańska wersja tegoż zwiastuna została ocenzurowana. Jakie sceny zostały wycięte? Chodzi o sceny zabójstwa amerykańskich żołnierzy. Czy faktycznie ktoś mógł poczuć się urażony?

Poniżej znajdziecie obie wersje trailera "Connor Story":

[zerknijcie na 2.09 - to moment, w którym Connor rozprawia się z amerykańskimi patriotami]

[tutaj wersja ocenzurowana, skrócona o około 20 sekund, pozbawiona "kontrowersyjnych" scen]

Do tej pory z podobnych zabiegów słynęli przede wszystkim nasi zachodni sąsiedzi, którzy nawet i krew potrafili pomalować na zielono. Czyżby amerykański patos i wzniosłość flagi Stanów Zjednoczonych rodem z Homefront, Call of Duty i innych podobnych produkcji górowała nad zdrowym rozsądkiem?

Co sądzicie o decyzji Ubisoftu? Amerykańscy gracze mogliby się poczuć urażeni?


<Spodobał Ci się tekst? Wpisy przypadły Ci do gustu? Polub growo&owo na Facebooku.>

barth89
6 października 2012 - 10:44

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
06.10.2012 11:11
koobon
82
Legend

Ciekawe w takim razie co zrobią z dodatkiem o tyranii Waszyngtona. Bo tam raczej też będzie trzeba paru minutemanom skrócić życie.

06.10.2012 13:13
SlowedGiant041
odpowiedz
SlowedGiant041
22
Pretorianin

Dla mnie jest to chore, co mają powiedzieć Rosjanie czy Niemcy, do których strzela się w dużej ilości gier?

06.10.2012 13:23
Darth Mario
odpowiedz
Darth Mario
54
Pretorianin

To nie jest normalne. I tak wokół gry jest niezdrowa atmosfera, bo od samego początku stawiane są zarzuty o to, że seria wraz z trzecią odsłoną skręca w stronę najbardziej mdlącego, nachalnego, amerykańskiego patosu i "patriotyzmu", rodem z produkcyjniaków o "naszych dzielnych chłopcach". Twórcy starali się te zarzuty odeprzeć, gadali, że to nie jest tak, że Brytyjczycy są be, a rewolucjoniści szczerozłoci. I co? Tuż przed premierą gry taki numer. Bez jaj, całe AC było o tym, że podziały ze względu na religię czy narodowość są złudne w obliczu intryg Templariuszy (patrz jedynka, gdzie do konspiracji należeli zarówno Saraceni jak i krzyżowcy) a teraz...

Dla mnie to jest wyraz słabości wydawców i producentów, którzy boją się, by nie zrobiono im antyreklamy. Z jednej strony Ameryka to wolność, cud miód i orzeszki, z drugiej, jak coś jest tam tabu, to za poruszenie jakiegoś tematu od razu zaczyna się medialny lincz. Krew może lać się hektolitrami, ale cycki są niedopuszczalne. Ruskich i Arabów można zarzynać tysiącami, jednak każdy Amerykanin, zwłaszcza żołnierz, musi być kryształowo biały.

Najgłupsze w tym wszystkim jest to, że przecież te sceny BĘDĄ W GRZE. Tak jest, w grze wciąż będziemy zabijać amerykańskich rewolucjonistów. Na jaką cho...libkę wycinać więc to z trailera? To tak, jakby ze zwiastuna GTA wyciąć wszystkie sceny z bronią i mówić, że to gra dla dzieci...

06.10.2012 15:48
odpowiedz
Kerethzimierz
17
Legionista

No tak - amerykanie burzą się o to, że fikcyjna postać zabija ich rodaków. Ok, w USA się nie pojawi ten fragment. No, ale gdy Connor jeszcze w innym trailerze zabijał Brytyjczyków, to jakoś nikt nie zwracał uwagi na protesty ludzi z Wielkiej Brytanii. Coś tu jest nie halo.

06.10.2012 16:36
Darth Mario
odpowiedz
Darth Mario
54
Pretorianin

Bo takich protestów pewnie nawet nie było. Ludzie w większości państw są na tyle kumaci, że ogarniają w czym rzecz i nie robią z tego powodu spiny. Wiadomo, że na świecie nie ma podziału na "idealistów i renegatów", to, że Amerykanie walczą o wolność, nie czyni ich nietykalnych - skoro Connor na nich poluje, musieli coś przeskrobać ("Even your allies turned their backs on you" czy jakoś tak). Zresztą Connor jest częściowo Indianinem, a jak wiadomo, Amerykanie nie pałali do nich wielką sympatią. USAńcom już się w tyłkach poprzewracało. Zresztą, dam głowę, że większości zwyczajnych graczy to nie przeszkadza, Ubi bało się pewnie, że jakieś purytańskie i świętsze od papieża FOX znowu zacznie pieprzyć i robić anty kampanię w mediach - normalnie nic by o tej grze nie mówiono, tak od razu ktoś zwróciłby uwagę "jakież to brutalne, czy chcemy by nasze dzieci MORDOWAŁY ludzi, którzy walczyli o ICH WOLNOŚĆ?").

Wiadomo, że gdyby zrobili AC w XIX wiecznej Polsce, a asasyn, walczący np. w powstaniu listopadowym, zacząłby nagle mordować towarzyszy broni, byłoby nieciekawie. Tylko problem w tym, że skoro ich zabił, to znaczy, że mieli coś na sumieniu (np. faktycznie kolaborowali z carem) etc. Ubi woli nie ryzykować i przyjmuje zachowawczą, dziecinną postawę.

06.10.2012 17:57
Stalin_SAN
odpowiedz
Stalin_SAN
56
Valve Software

[2] niemcy w pełni na to zasłużyli, moda na strzelanie w złych Rosjanów już przeszła.

Papieża zabijaliśmy w tej serii i nikt się nie burzył, zabijemy paru amerykańskich pionków - ameryka płacze :)

06.10.2012 19:12
Barthez x
odpowiedz
Barthez x
159
vel barth89

Ciekawe jak będą się czuć Polacy, kiedy w multi MoH: Warfighter będą strzelać do swoich? :P

06.10.2012 19:15
raziel88ck
odpowiedz
raziel88ck
147
Reaver is the Key!

Stalin_SAN - Owszem walczyliśmy z nim, ale go nie zabijaliśmy.

spoiler start

Zabił go własny syn.

spoiler stop

Barthez x - Nie wiem, ale już sama gra zapowiada się równie żenująco, co poprzednie odsłony tej marki nie licząc dwóch klasyków sprzed lat.

Co do Ubisoft. Widać, że nie mają jaj. W ciągu kilku ostatnich lat strasznie podupadli. Widoczna chęć zysku totalnie wyprała im mózgi.

06.10.2012 19:52
Barthez x
odpowiedz
Barthez x
159
vel barth89

raziel88ck --> MoH wygląda fajnie, ale na trailerach :P Jak oglądało się ten gameplay to... trochę żal. Dziwne, że Danger Close wypuściło coś takiego.

07.10.2012 12:25
Stalin_SAN
odpowiedz
Stalin_SAN
56
Valve Software

raziel - masz rację, motyw z jabłkiem, jakoś mi to wypadło z głowy. Tak czy inaczej nie zmienia to faktu że targnęliśmy się na jego życie i był głównym złym. Mi to prywatnie nie przeszkadzało, ale nie będę już tutaj zaczynał tematów religii bo na tym forum źle to się kończy.

07.10.2012 22:10
odpowiedz
komenty
66
Senator

Gwarancji tego, że został ocenzurowany nie ma, tzn. wycięli z niego jakieś 30 s., a 5 s. mogło być kontrowersyjne dla Amerykanów. Ale mam nadzieję, że w ACIII rzeczywiście trochę tych rewolucjonistów pozabijamy, chętnie też odwiedziłbym plantację bawełny z niewolnikami Jurka Waszyngtona.

07.10.2012 23:17
Łoker men
😉
odpowiedz
Łoker men
53
Teamtrheestars

Mnie się to wydaje śmieszne ale jeszcze śmieszniejsi są ci którzy się z tego śmieją a gdy obama przekręcił niechcący słowa z polskimi obozami śmierci to darli japy na cały regulator jakby torturował polaków. Why so serious?

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze