Spektakularna porażka Aliens: Colonial Marines - podsumowanie recenzji zagranicznych serwisów - Materdea - 13 lutego 2013

Spektakularna porażka Aliens: Colonial Marines - podsumowanie recenzji zagranicznych serwisów

Mamy 13 lutego, środa. Dzień po premierze dzieła Gearbox Software (i także studiów współpracujących z ekipą Randy’ego). Ziemia wygląda na opuszczoną. W powietrzu czuć lekkie stężenie kwasu i żółci wylanych wczoraj we wszelkich recenzjach Aliens: Colonial Marines, nie tylko w polskiej prasie. Na glebie można ujrzeć dywan. Dywan ze zwłok ludzi odpowiedzialnych za tę masakrę – zbezczeszczenie uniwersum Obcego.

No dobrze, wstęp w postaci poetyckiego opisu mamy za sobą. Kurz opadł, nagonka osiadła na mieliźnie. Co prawda w niektórych zakamarkach sieci daje się jeszcze usłyszeć jęki i zgrzytanie zębów niektórych graczy, którzy nie mogą przełknąć spektakularnej porażki Colonial Marines. O ile swojskie podwórko było w miarę zgodne (UV nie przebierał w słowach - dał 4.5 dla nowych Aliensów), co do ocen, o tyle w zagranicznych periodykach pojawiło się kilka odmiennych zdań. Kto się ośmielił wystąpić z szeregu?

- EGM: 9

- Guardian: 8

- SpazioGames: 6,5

- GamingTrand: 6,5

- Gameplanet: 6,5

- NZGamer: 6,4

- GameOver.gr: 6

- The Globe and Mail (Toronto): 6

- Official Xbox Magazine UK: 6

- Official Xbox Magazine: 6

- Cheat Code Central: 5

- X360 Magazine UK: 5

- GamesRadar: 5

- Machinima: 5

- Edge: 5

- PC Gamer: 4,8

- Digital Chumps: 4,6

- IGN: 4,5

- Gamespot: 4,5

- Game Informer: 4

- Eurogamer: 3

- Polygon: 3

- Destructoid: 2,5

- Kotaku: "No"

Średnia ocen w serwisie metacritic.com dla konsoli Xbox 360 to 50, zaś w przypadku pecetów jest nieco gorzej – to tylko 44 punkty w 100-stopniowej skali. Co ciekawe, dziennikarze opisujący tytuł na poczciwych „blaszakach” byli zdecydowanie bardziej surowi, aniżeli recenzujący na X-klocku. W przypadku tego pierwszego przeważyły teksty negatywne (11), umiarkowanych było 8, a pozytywnych – wyłącznie jedna. Odmiennie zaprezentowała się sytuacja w drugim obozie. „Mixed” to aż 17 recek, a „Negative” – 9. „Positive” to tak samo, jeden artykuł. 

Materdea
13 lutego 2013 - 16:10