Achievements are everywhere! Osiągnięcia dostępne za kierownicą samochodów marki Mini! - RazielGP - 29 marca 2013

Achievements are everywhere! Osiągnięcia dostępne za kierownicą samochodów marki Mini!

Achievements, czyli po naszemu popularne osiągnięcia kojarzą nam się głównie z grami wideo. Jakież było moje zdumienie, gdy przeczytałem artykuł informujący o tym, że owe "acziki" dostępne będą również w samochodach marki Mini, należącej notabene do koncernu BMW.

Twórcy aplikacji ochrzcili ją dźwięczną nazwą Driving Excitement Analyser, która ma nie tylko informować, ale i nagradzać kierowcę za spektakularne wyczyny takie jak wykorzystanie potencjału swojego auta lub bezpieczną jazdę. System ten ma zachęcić posiadaczy Mini do jak najlepszego kierowania na publicznej drodze. Osiągnięcia będzie można otrzymać chociażby za fascynujący manewr zawracania, odpowiednią zmianę biegów czy doskonale wyważone hamowanie.

Po uzyskaniu 100 punktów w jednej z dostępnych czterech kategorii, program przeniesie nas wyższy, bardziej wymagający poziom. Pomysł trzeba przyznać dość ciekawy, ale czy nie będzie on niepotrzebnie odwracał uwagi? Twórcom zapewne wydaje się, że w ten sposób kierowca stanie się lepszym prowadzącym. Ja osobiście uważam, że spora rzesza zmotoryzowanych, szczególnie ta młodsza skupi się tak na zdobyciu kolejnych osiągnięć, że zapomni o samym prowadzeniu, co może skutkować różnorakimi wypadkami. Dlatego też nie jestem zwolennikiem aplikacji DEA, ponieważ może pociągnać za sobą niezamierzone przez producenta efekty.

Więcej informacji na temat omawianego systemu uzyskacie na stronie BMW Group PressClub Polska.

Polub, zaćwierkaj lub wykop Raziela oraz jego wpisy, jeśli przypadły ci do gustu. Z góry dziękuję za klik.

RazielGP
29 marca 2013 - 15:46
Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
29.03.2013 17:09
jarooli
jarooli
104
Would you kindly?

Tylko czekać na DLC z dodatkowymi osiągnięciami.

29.03.2013 18:40
😈
odpowiedz
zanonimizowany579358
105
Senator

Już widzę wariatów na drogach chcących zaliczyć osiągnięcie: "Przejedź autostradą 50km przeciwnym pasem" czy "Przejedź na czerwonym świetle 5 razy" ^^

29.03.2013 20:35
BliBs_Pl
odpowiedz
BliBs_Pl
77
Weltschmerz

Pomysł bardzo dobry, ale z tego co piszesz to wykonanie nie najlepsze.

29.03.2013 21:36
Apokalipsis
😉
odpowiedz
Apokalipsis
59
Senator

Większość zależy od tego, jakiego typu i do czego będą odnosiły się te osiągnięcia (nie, nie jestem Szerlokiem :). Nie sądzę, by w myśl narzuconych wyzwań kierowcy nie byli w stanie opamiętać się na drodze - prędzej niż o samym prowadzeniu, taki młody kierowca zapomni o sytuacji na drodze. ;) A co kiedy rozmawia czy je na fotelu kierowcy? To powszechne. W najgorszym rozrachunku skończy się to wypadkiem, ale wieczne to nie będzie. Poza tym, kto może sobie pozwolić na Mini?

29.03.2013 22:22
odpowiedz
Likfidator
120
Senator

A co powiecie na achievement "Przejedź 10 km bez przekraczania limitu prędkości" i następne poziomy 25,50,100,250,1000 km.

Jeśli taki system nagradzałby za prawidłową jazdę to czemu nie? Auto jest skierowane do młodych, którzy wielozadaniowość i podzielność uwagi mają świetnie opanowane. Wystarczy odpowiednio ich zmotywować by wychować poprawnie jeżdżących kierowców.

31.03.2013 13:47
Stalin_SAN
odpowiedz
Stalin_SAN
56
Valve Software

Wg. mnie bardzo ciekawy pomysł

03.04.2013 14:48
raziel88ck
😃
odpowiedz
raziel88ck
155
Reaver is the Key!

jarooli - Kto wie, kto wie :D

sebogothic - Nie no, to ma raczej działać w odwrotną stronę.

BliBs_Pl - Wszystko zależy od człowieka. Jeden może tak się skupić na samych osiągnięciach, że zapomni o kierowaniu pojazdem.

Apokalipsis - Wiadomo, a odnośnie Mini. Jeśli pomysł się przyjmie, to może ujrzymy ten system także w innych, bardziej popularnych autach?

Likfidator - Też tak może być.

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze