Achievements are everywhere! Osiągnięcia dostępne za kierownicą samochodów marki Mini! - RazielGP - 29 marca 2013

Achievements are everywhere! Osiągnięcia dostępne za kierownicą samochodów marki Mini!

Achievements, czyli po naszemu popularne osiągnięcia kojarzą nam się głównie z grami wideo. Jakież było moje zdumienie, gdy przeczytałem artykuł informujący o tym, że owe "acziki" dostępne będą również w samochodach marki Mini, należącej notabene do koncernu BMW.

Twórcy aplikacji ochrzcili ją dźwięczną nazwą Driving Excitement Analyser, która ma nie tylko informować, ale i nagradzać kierowcę za spektakularne wyczyny takie jak wykorzystanie potencjału swojego auta lub bezpieczną jazdę. System ten ma zachęcić posiadaczy Mini do jak najlepszego kierowania na publicznej drodze. Osiągnięcia będzie można otrzymać chociażby za fascynujący manewr zawracania, odpowiednią zmianę biegów czy doskonale wyważone hamowanie.

Po uzyskaniu 100 punktów w jednej z dostępnych czterech kategorii, program przeniesie nas wyższy, bardziej wymagający poziom. Pomysł trzeba przyznać dość ciekawy, ale czy nie będzie on niepotrzebnie odwracał uwagi? Twórcom zapewne wydaje się, że w ten sposób kierowca stanie się lepszym prowadzącym. Ja osobiście uważam, że spora rzesza zmotoryzowanych, szczególnie ta młodsza skupi się tak na zdobyciu kolejnych osiągnięć, że zapomni o samym prowadzeniu, co może skutkować różnorakimi wypadkami. Dlatego też nie jestem zwolennikiem aplikacji DEA, ponieważ może pociągnać za sobą niezamierzone przez producenta efekty.

Więcej informacji na temat omawianego systemu uzyskacie na stronie BMW Group PressClub Polska.

Polub, zaćwierkaj lub wykop Raziela oraz jego wpisy, jeśli przypadły ci do gustu. Z góry dziękuję za klik.

RazielGP
29 marca 2013 - 15:46