F1 - po wyścigu # 2013 Formula 1 Gulf Air Bahrain Grand Prix - barth89 - 21 kwietnia 2013

F1 - po wyścigu # 2013 Formula 1 Gulf Air Bahrain Grand Prix

Za nami zmagania na torze Sakhir. Jak do tej pory był to najspokojniejszy wyścig tegorocznego cyklu. Samotny ucieczka Vettela, świetna dyspozycja Paula di Resty, ożywienie Pereza i podiumowy dublet Lotusa. Wyścig w Bahrajnie bardzo dobrze zwiastuje przed rywalizacją w Europie.

Kiedy na starcie Alonso wystrzelił jak z procy pomyślałem, że Hiszpan ma spore szanse na równą walkę ze świetnie dysponowanym Red Bullem Sebastiana Vettela. Niestety, Seb szybko się odkuł, a problemy z systemem DRS Fernando ostatecznie pogrzebały jego szanse na dobry wynik w tym wyścigu. Wydawać by się nawet mogło, że Fer zrezygnował z walki o czołowe lokaty, dając się bez problemu wyprzedzić chociażby Perezowi, który w tym wyścigu pokazał to, co fani Formuły 1 kochają najbardziej - bezpardonową walkę o utrzymanie/zdobycie lokaty. Co prawda trochę mnie to zachowanie Pereza irytowało, ale o to przecież chodzi w ściganiu, prawda?

O zwycięzcy wyścigu w Bajrajnie da się powiedzieć tyle, że... robił swoje. Systematycznie powiększał swoją przewagę nad 'peletonem' i realizatorzy właściwie go nie pokazywali. Co innego innych zawodników - Pereza i Buttona, Hamiltona i Webbera czy Rosberga. Nie raz byliśmy świadkami ostrej walki na pograniczu kontaktu. Dawno już nie widziałem tylu "grupowych wyprzedzeń", kiedy to obok siebie jedzie trzech kierowców i każdy wyprzedza każdego. Powtórzę - to kibice F1 lubią najbardziej!

Najwięksi wygrani dzisiejszego wyścigu? Oczywiście Vettel, Lotus, Perez i bliski podium di Resta. Przegrani? Rosberg, Ferrari (ze wskazaniem na Alonso), ponownie di Resta (który gdzieś tam w oddali widział już podium) i Webber (stracone dwie pozycje na ostatnim okrążeniu).

A już za trzy tygodnie Formuła 1 wjeżdża do Europy. Szykujcie się na Gran Premio de España 2013.

A jakie są wasze wrażenia po wyścigu na torze Sakhir?


<Spodobał ci się tekst? Wpisy i felietony przypadły ci do gustu? Polub growo&owo na Facebooku ^^ Znajdź mnie też na Google+>

barth89
21 kwietnia 2013 - 16:24