Mistrzowskie rzemiosło: rekwizyty ze znanych gier - Prometheus - 13 maja 2013

Mistrzowskie rzemiosło: rekwizyty ze znanych gier

Gry coraz bardziej przenikają się ze światem realnym i na odwrót, czego dowodem są różnorakie eventy, cosplaye czy tzw. larpy. A w grach z kolei od czasu do czasu zobaczyć możemy na przykład reklamy znanych nam produktów. Zafascynowany pracą, jaką wykonują osoby zajmujące się replikami m.in. broni z gier, postanowiłem przybliżyć Wam niewiarygodny wysiłek jednego z twórców – zapraszam!

Mistrzowskie%20rzemios%u0142o%3A%20rekwizyty%20ze%20znanych%20gier

Mowa tu o Harrisonie Krixie, znanym ze strony Volpin Props – wszystkie jego prace możecie obejrzeć tutaj: http://volpinprops.blogspot.com/ Ta strona (czy raczej blog) to forma wirtualnej galerii, z tą różnicą, że prace tam zamieszczone możemy obejrzeć „od A do Z”. Przekładając na ludzki: przejdziemy od początkowego etapu, w którym Harrison pokazuje części swoich replik w stanie surowym - najpierw zaczyna od szkicy i obiektów 3D. Dokładne projekty w formie cyfrowej może zresztą nabyć każdy (i na ich podstawie stworzyć własną replikę) – wystarczy uiścić odpowiednią opłatę w internetowym sklepie Harrisona.

Jednak aby stworzyć coś tak niesamowitego, nie wystarczą ani całe pokłady chęci, ani talent czy pomoc najbliższych. Do stworzenia tych „małych dzieł” potrzebne są jeszcze naprawdę duże pieniądze: specjalistyczne maszyny do odlewów, polerowania, tworzenia form i nie tylko, to spory wydatek. Do tego w niektórych jego pracach znaleźć można elementy elektroniki, zazwyczaj ograniczające się do sterowanych diod LED, jednak robiące piorunujący efekt. Przypuszczam, że producent wysokobudżetowego filmu nie powstydziłby się dzisiaj skorzystać z modeli Krixa (zresztą jedna z jego replik widniała w trailerze Mass Effect'a 3!). Nie chodzi nawet o to, że przypominają prawdziwe przedmioty wykonane z metalu czy drewna, ale wykonane są z dbałością o najdrobniejsze szczegóły. Widać tu niezwykłą precyzję i pasję włożoną w stworzenie niesamowitych replik oręża (broń biała i palna) czy całych zbroi.

Mistrzowskie%20rzemios%u0142o%3A%20rekwizyty%20ze%20znanych%20gier
Źródło: volpinprops.blogspot.com

Jest szansa, że stworzenie własnej repliki nie pozostanie jedynie w sferze marzeń większości z nas. Technologia idzie do przodu, a druk 3D może być w przyszłości dostępny dla każdego. Jeżeli tak się stanie, nic nie będzie stało nam na przeszkodzie, abyśmy sami stworzyli model Normandii czy tarczę ze Skyrima – który fan nie chciałby takowej powiesić sobie na ścianie? No cóż, nawet, jeśli nie wszyscy, to i tak uważam, że jest to coś ciekawego. Z drugiej strony trzeba zdać sobie sprawę, że ręczne wykonanie repliki, włącznie z wielotygodniową (a nawet wielomiesięczną) ciężką pracą zawsze będzie znaczyć dużo więcej, niż automatyzacja tworzenia replik w technologii druku trójwymiarowego.

Poniżej przedstawiam kilka moim zdaniem najciekawszych projektów:

Tarcza Białej Grani / Whiterun – The Elder Scrolls V: Skyrim
http://volpinprops.blogspot.com/2013/02/shield-of-whiterun-skyrim.html

Tarcza w tym przypadku posłużyła jako część (wierzch) stolika kawowego. Przyznaję, że sam pomysł jak i realizacja robią piorunujące wrażenie. Sam z wielką chęcią sprawiłbym sobie taki stolik w salonie. :)

Gravity Gun – Half-Life 2
http://volpinprops.blogspot.com/2012/01/half-life-2-gravity-gun.html

Ta skomplikowana (jak wszystkie inne zresztą) replika kultowego Gravity Guna jest dodatkowo podświetlana – i to nie byle jak! Autor pokusił się nawet o takie szczegóły jak wyciąganie tekstur z gry, w celu stworzenia możliwie najwierniejszej kopii.

Mistrzowskie%20rzemios%u0142o%3A%20rekwizyty%20ze%20znanych%20gier
Źródło: volpinprops.blogspot.com

Zbroja N7
http://volpinprops.blogspot.com/2010/09/n7-armor-dragoncon-2010-recap.html

Nie jest to może najładniejsza zbroja tego autora, ale i tak jestem pełen podziwu nad jej wykonaniem. Czy coś podobnego ujrzymy w ekranizacji Mass Effecta? Czas pokaże...

Big Daddy – Bioshock
http://volpinprops.blogspot.com/2009/09/big-daddy-bioshock.html

Duży! I jak żywy – nie żadna miniaturka.

Warto też odwiedzić kanał YouTube Harrisona Krixa, gdzie obejrzeć można poszczególne etapy wykonywania replik. W sumie wykonał on dziesiątki (a możliwe, że nawet setki) mniejszych i większych replik z gier, filmów czy anime. Harrison wciąż umieszcza coraz to nowsze projekty na swojej stronie, dlatego zachęcam Wam do regularnych odwiedzin – takie czegoś bowiem nie widzi się zbyt często.

Mistrzowskie%20rzemios%u0142o%3A%20rekwizyty%20ze%20znanych%20gier
Źródło: volpinprops.blogspot.com

________________________________________________________________________________

Znajdziesz mnie też na facebook.com/dinosferato łatwy i szybki dostęp do wszystkich publikowanych przeze mnie materiałów i innych ciekawych rzeczy. Zapraszam!

Prometheus
13 maja 2013 - 11:08

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
13.05.2013 11:47
Econochrist
110
Nadworny szyderca

Misterna praca. Jestem pod wrażeniem.
Na pewno zarabia dobrze na tym co robi.

13.05.2013 12:30
Azerath
odpowiedz
Azerath
137
Senator

Odnosząc się do ogólnego tematu rekwizytów z gier, to obiecałem sobie kiedyś, że będę posiadał http://www.epicweapons.com/products/frostmourne.php . Wygląda przepięknie.

13.05.2013 13:43
odpowiedz
czajek1997
9
Legionista

Polecam kanał na YouTube "AweMeChannel", koleś tworzy niesamowite bronie bohaterów gier i filmów.

13.05.2013 16:06
Matekso
odpowiedz
Matekso
96
Generał

To mi się akurat podoba, mistrzowska praca, i efekciarskie gadżety, pan na pierwszym filmiku widać ma pocią do sztuki.

13.05.2013 22:48
odpowiedz
mikecortez
91
Senator

Big Daddy robi wrazenie, zwlaszcza na filmiku. Az by sie chcialo zeby na nich ruszyl... ;p

14.05.2013 23:33
Stalin_SAN
odpowiedz
Stalin_SAN
56
Valve Software

Gravity Gun <3

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze