Alan Wake 2 wstrzymany licencja należy do Remedy Sam Lake ma się dobrze - Pita - 24 maja 2013

Alan Wake 2 wstrzymany, licencja należy do Remedy, Sam Lake ma się dobrze

Trwający obecnie Humble Bundle to dobra okazja, żeby za grosze sprawdzić dwie przyjemne gry Remedy. A wczorajsze AMAA z Samem Lakiem było świetną okazją, żeby dowiedzieć się nieco o autorze oraz przyszłości firmy.

Alan Wake 2 jest zawieszony ze względów finansowych. Remedy chce, żeby była to duża, znacznie lepsza od poprzedników gra. Nie mieli w zamierzeniach wyprodukować tytułu zbyt podobnego do pierwszej części. Seria sprzedała się w trzech milionach, ale trwało to zbyt długo, żeby przyciągnąć pożądanych inwestorów.

1. Sam Lake potwierdził, że licencja należy wciąż do Remedy. Zatem jest szansa, że dwójka pojawi się od razu na kilku platformach. Nie odpowiedziano na pytania dotyczące konwersji serii na platformy Sony.

2. Sam napisał, że trafił do biznesu gier wideo całkiem przypadkowo. Jeżeli by mu się nie udało pisałby książki, co zresztą planuje robić na emeryturze.

3. Na pytanie odnośnie powiązań opowiadań w Alanie z Maxem Payne odpowiedział:

„To me all the stories we make are connected and linked in weird ways, part of the same multiverse. It was not so much killing off Payne as establishing Wake, where he is in his career as a writer, wanting to change things. He kills off his popular character, and it leads into a crisis. Arthur Conan Doyle killed off Sherlock Holmes, but because of the outcry of the fans brought him back later on.”

Co moim zdaniem oznacza po prostu, że tak naprawdę nie może za bardzo mówić o Maxie odkąd sprzedali licencję ;).

 4. AMAA rzuciło troszeczkę światła na niszowy blog, który Sam prowadził po cześci jako zabawę, po części jako promocję Alan Wake - http://thishouseofdreams.blogspot.de/ . Przyznam, że blog jest bardzo dobrze napisany, ciekawy i podoba mi się bardziej niż fabuła pierwszej części gry. Pokazuje, że Sam to także bez wątpienia naprawdę dobry poeta.

„More than anything

His dearest wish

He wanted to go from there

To leave

But he could not change his heritage

The blood in his veins was ink

And the crown was too tall

To pass through the door

He was doomed to remain

A king forevermore”

 


Okej dlaczego warto wziąć Humble Bundle za tego dolara? Jeżeli jesteście fanami serii Alan Wake – ponieważ dorzucają dodatkowe komiksy, scenariusz i inne bonusy, których świat nie ujrzał wcześniej. Jeżeli nie znacie serii – jedynka to przyjemna gra action-adventure, która może nie spełniła do końca pokładanych w niej nadziei i momentami jest nudnawa, ale oferuje ciekawą walkę, fabułę w stylu Kinga, która moim zdaniem przebija styl Kinga i ładną opowieść o miłości.

Powszechnie nie lubiany American Nightmare powinien natomiast spodobać się fanom gier arcade’owych. Po pierwsze nastawiony na akcję, posiada bardzo dobrze poprowadzony system walki, z sensownym punktowaniem i balansem, przypominając troszeczkę Mercenaries z serii Resident Evil. Po drugie nadaje się na szybkie partie. Po trzecie to moim zdaniem jest świetne napisaną grą o bardzo ciekawym podłożu fabularnym, bawiąc się konwencją gier wideo w ogóle.

Jestem fanem tego co tworzy Sam Lake. Chociaż wciąż najbardziej lubię go za Max Payne 2 i bardzo żałuję, że nie pisał scenariusza do części trzeciej to mam szczerą nadzieję, że Remedy w przyszłości pokaże nam jeszcze więcej, lepiej, ciekawiej. Kibicuję powrotowi Alana, ich nowej produkcji na XO oraz – mam nadzieję – jej przyszłej konwersji na peceta.


http://www.humblebundle.com/weekly

http://www.reddit.com/r/IAmA/comments/1ewxtb/im_sam_lake_the_creatorwriter_of_max_payne_and/?limit=500

Pita
24 maja 2013 - 08:58