Na Szybciora #11 - Spotify Free nie do końca takie Free - Rasgul - 12 sierpnia 2013

Na Szybciora #11 - Spotify Free nie do końca takie Free

Spotify to serwis, na jakim zarejestrowałem się jakiś czas temu. Odkryłem dopiero jego potencjał, kiedy załatwiłem sobie szybsze niż dotychczas łącze internetowe. Bardzo podobała mi się koncepcja słuchania darmowej muzyki z chmury. Muzyki nieograniczonej tylko do jednego artysty i gatunku. Zwykle odpalałem sobie Spotify Radio i płynąłem z różnymi piosenkami, po jakichś grach z trybem multiplayer. Aż tu nagle BANG! Po północy dostaję e-mail, że firma niby zmienia zasady działania swojej darmowej usługi. Bowiem mojemu Spotify Free skończył się już okres trial.

All the music. All the time. If you pay, of course...

Dzięki użytkownikom Gry-OnLine dostrzegłem swój błąd. Wiadomość e-mail była stylizowana na taką, jakby wprowadzono zmiany w darmowej usłudze ot tak. Jednak jak się okazuje głupi Rasgul po prostu nie przeczytał regulaminu. Nie ma on w nawyku robienia tego, kiedy rejestruje się w jakimś większym, zaufanym serwisie. Jednakże szkoda, że Spotify w żaden sposób nie przypomina o tym, kiedy zakładamy swoje konto. Nawet jakąś mikrogwiazdką, czy innym odnośnikiem. Każdy z użytkowników ma możliwość bezpłatnego odtwarzania strumieniowego muzyki przez pierwsze 6 miesięcy od rejestracji. Następnie wprowadza im się ograniczenie do 2,5 godziny tygodniowo. Po więcej szczegółów zapraszam pod ten adres.

Ludzie posiadający pakiet Premium i tak cały czas są spokojni. Im nic nie grozi, chyba, że nagle Spotify podniesie ceny abonamentów. Jak na razie jest to kwota 10zł (za unlimited) i 20zł (za Premium) miesięcznie, to nie jest jakiś tam wielki wydatek, ale zawsze coś. Pozostaje pogrzebać w portfelu, albo zacząć powoli się przenosić na grooveshark, soundcloud czy inne, podobne w koncepcji serwisy. Ja chyba jednak zdecyduję się na ten niewielki wydatek, bo Spotify to naprawdę świetny serwis, z którego miło się korzysta. 

[EDIT TEKSTU] Jak się okazało podpunkt w regulaminie obowiązywał już od 2011 roku, a głupi Rasgul tego nie zauważył. Wybaczcie.


Zachęcam do odwiedzania mojego fanpage na facebooku oraz ćwierkacza. Znajdziecie tam sporo różnych przemyśleń, głupot i dowiecie się co słychać u Rasgula. Pozdrawiam!

Rasgul
12 sierpnia 2013 - 02:23
Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
12.08.2013 02:52
Joorg
Joorg
21
Chorąży

Hmm... Dziwne bo tego mejla nawet nie dostałem, ale od jakiegoś czasu testuję sobie Premiuma. Jeśli ceny nie wzrosną to może będę korzystał z abonamentu. Szkoda, że Spotify taki numer odwala, ale fakt, tyle dobra za darmo... coś tu śmierdziało ;)

12.08.2013 03:08
j.a.c.k
odpowiedz
j.a.c.k
56
u wot m8

Nic nowego. Informacje o tym można było znaleźć w dniu rozpoczęcia działania Spotify w Polsce.

Dla mnie od tego limitu jeszcze gorsze były te irytujące reklamy, więc szybko zmieniłem na premium.

Zresztą, może da się obejść limit po prostu zakładając nowe konto?

12.08.2013 07:23
odpowiedz
bejton
36
Chorąży

A to aż taki ból, żeby zapłacić 1 kebaba za usługę, z której korzystamy kilkanaście, jak nie kilkadziesiąt godzin w miesiącu? 10 zł to nie jest tak dużo za dostęp do takiej bazy, ale niestety dzisiaj się tak utarło, że 'w internetach wszystko za darmo' i nie można nikomu dać zarobić.

12.08.2013 08:18
odpowiedz
FidelXXX
28
Legionista
12.08.2013 09:04
Stranger.
odpowiedz
Stranger.
158
Spookhouse

GRYOnline.plTeam

Dokładnie. :) Oczywiście tylko 0.01% użytkowników przegląda warunki umowy przy zakładaniu "darmowego" konta. ;)

12.08.2013 09:15
odpowiedz
keeveek
76
Konsul

Jebać koncerny i zaiksy, wracam do torrentowania w takim razie. Bo raczej nikomu się nie wydaje, że spotify ogranicza darmową usługę z własnego widzimisię, a raczej z wygórowanych żądań finansowych koncernów muzycznych i podmiotów podobnych do zaiksów.

a limity o których wspominacie powyżej, zostały obniżone do 10 godzin a potem 2,5 godzin tygodniowo.

No i jest jeszcze grooveshark, na razie. Wcześniej płaciłem za last.fm ale oczywiście kochany zaiks musiał doprowadzić do całkowitego wyłączenia usługi dla polaków.

Niech nikt mi nie mówi, że chcę za darmo. Po prostu postawy koncernów mnie wkurzają na potęgę. Przywiążecie się do usługi, tak jak ja, przez ponad rok opłacania last.fm a potem dojdzie do przedłużania kontraktów, koncerny postawią takie warunki, że będą nie do przyjęcia i wam całkiem wyłączą usługę. Po co się męczyć i próbować, skoro na koniec i tak was wydymają.

12.08.2013 09:15
odpowiedz
Kuba_3
141
Generał

Na "darmówce" i tak nie da się korzystać z serwisu na smartfonie, więc od samego początku opłacam abonament Premium.

12.08.2013 10:01
Rasgul
odpowiedz
Rasgul
40
Pretorianin

Wybaczcie, coś tak czułem, że Spotify od dawna ma takie warunki, ale chciałem się upewnić przy googlowaniu i nic nie znalazłem. W dodatku mail wyglądał jakby zmieniali regulamin dopiero teraz. Mój błąd.
Co do czytania regulaminów serwisu to robię to tylko, kiedy takowe są przeze mnie wyjątkowo podejrzane.
EDIT zaraz zmienię nieco news :-)

12.08.2013 23:11
odpowiedz
Memf
1
Junior

Cóż. Zostanie [link]

12.08.2013 23:11
odpowiedz
Memf
1
Junior

w r z u t u b e . n e t

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze