Xbox One nie dostanie polskiej wersji Thiefa - Imperialista - 20 sierpnia 2013

Xbox One nie dostanie polskiej wersji Thiefa

Świat powoli zalewają informacje z konferencji największych wydawców na tegorocznym Gamescomie, a ja zostanę na polskim poletku. Z informacji prasowej Cenegi wynika, że wszystkie platformy doczekają się spolszczenia nowego Thiefa... oprócz jednej. Ciężko jest być fanem Microsoftu w dzisiejszych czasach.

Z puli początkowych 21 państw w których Xbox zadebiutuje w tym roku ostatnio wypadło 8.Na domiar złego, Polska nie znajduje się na liście krajów, w których konsola zadebiutuje z początkiem roku 2014. Pozwala to przypuszczać, że w polskich sklepach nowego Xboxa będziemy mogli nabyć dopiero w okolicy czerwca przyszłego roku. Najwięksi psychofani postanowią co prawda ściągnąć konsolę zza granicy, wykorzystując brak blokady regionalnej, ale nie oszukujmy się, nie będą to rekordowe liczby.  

Zobaczcie jak znacząca jest w obecnych czasach zbyt odważna decyzja. Po ogłoszeniu konsoli nowej generacji Microsoftu, znacznie spadła sprzedaż poprzedniczki. Kontrowersyjne decyzje, mimo że ostatecznie zmienione, niekorzystnie odbiły się na wizerunku firmy. Skromna ilość krajów, które otrzymają Xboxa w tym roku drastycznie uszczupliła krąg potencjalnych nabywców gier na tę konsolę, co nie jest następstwem pozytywnym dla samych wydawców. Pytanie więc- komu Cenega miałaby udostępnić polską wersję językową, skoro samej konsoli w Polsce nie ma w sklepach.

Efekt domina został rozpoczęty, pętla powoli się zaciska.


Ps. żeby jakoś pozbyć się pesymizmu wylewającego się z powyższych myśli, łapcie ostatni trailer Thiefa. Całkiem niezły.

Imperialista
20 sierpnia 2013 - 18:55
Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
20.08.2013 23:53
SLAY_3_R
SLAY_3_R
77
Centurion

Xbox360 miał dominującą pozycję na rynku, niestety M$ sam wszystko popsuł. Viva PS4!

21.08.2013 16:37
odpowiedz
Kazioo
86
Senator

@SLAY_3_R
O jakim rynku piszesz? Amerykańskim? Brytyjskim? Bo w Europie i w Polsce dominuje Playstation i to znacząco, a w skali globalnej są na równo.