Xbox One nie dostanie polskiej wersji Thiefa - Imperialista - 20 sierpnia 2013

Xbox One nie dostanie polskiej wersji Thiefa

Świat powoli zalewają informacje z konferencji największych wydawców na tegorocznym Gamescomie, a ja zostanę na polskim poletku. Z informacji prasowej Cenegi wynika, że wszystkie platformy doczekają się spolszczenia nowego Thiefa... oprócz jednej. Ciężko jest być fanem Microsoftu w dzisiejszych czasach.

Z puli początkowych 21 państw w których Xbox zadebiutuje w tym roku ostatnio wypadło 8.Na domiar złego, Polska nie znajduje się na liście krajów, w których konsola zadebiutuje z początkiem roku 2014. Pozwala to przypuszczać, że w polskich sklepach nowego Xboxa będziemy mogli nabyć dopiero w okolicy czerwca przyszłego roku. Najwięksi psychofani postanowią co prawda ściągnąć konsolę zza granicy, wykorzystując brak blokady regionalnej, ale nie oszukujmy się, nie będą to rekordowe liczby.  

Zobaczcie jak znacząca jest w obecnych czasach zbyt odważna decyzja. Po ogłoszeniu konsoli nowej generacji Microsoftu, znacznie spadła sprzedaż poprzedniczki. Kontrowersyjne decyzje, mimo że ostatecznie zmienione, niekorzystnie odbiły się na wizerunku firmy. Skromna ilość krajów, które otrzymają Xboxa w tym roku drastycznie uszczupliła krąg potencjalnych nabywców gier na tę konsolę, co nie jest następstwem pozytywnym dla samych wydawców. Pytanie więc- komu Cenega miałaby udostępnić polską wersję językową, skoro samej konsoli w Polsce nie ma w sklepach.

Efekt domina został rozpoczęty, pętla powoli się zaciska.


Ps. żeby jakoś pozbyć się pesymizmu wylewającego się z powyższych myśli, łapcie ostatni trailer Thiefa. Całkiem niezły.

Imperialista
20 sierpnia 2013 - 18:55