Masz telefon w Play? Ściągaj aplikacje na Androida za 1 grosz! - Buja - 5 września 2013

Masz telefon w Play? Ściągaj aplikacje na Androida za 1 grosz!

W dzisiejszych czasach mało kto nie korzysta jeszcze ze smartfonów. Jest to o tyle wielozadaniowa platforma, że nie wyobrażam sobie współczesnego geeka bez telefonu z jabłkiem albo sprzętu na Androidzie. Tym razem mam dobrą wiadomość dla tych drugich: w zeszłym tygodniu Play uruchomił kampanię promującą nową usługę dopisywania kosztu zakupów w Google Play (dawniej Android Market) do rachunku za telefon. Akcja dotyczy pierwszych stu tysięcy osób, które skorzystają z promocji i kupią jedną z dziewięciu aplikacji biorących udział w kampanii. Jej cena dopisana do rachunku będzie wynosić jeden grosz.  Za każdą kolejną aplikację z listy zapłacimy tylko 2,99 zł, co w niektórych przypadkach jest sporą oszczędnością.

Oto lista przecenionych programów:

  • Sleep As Android Unlock (10,99 zł)
  • Need For Speed Most Wanted (20,66 zł)
  • Contre Jour (8,24 zł)
  • Dead Space (28,95 zł)
  • Endomondo Pro (20,99 zł)
  • InstaPlace Pro (7,63 zł)
  • InstaWeather Pro (7,63 zł)
  • Camera Zoom FX (8,99 zł)
  • Sound Touch (16,99 zł)

Jak widać, nawet gracze znajdą coś dla siebie. Spośród trzech gier, których cena została obniżona, każda jest warta uwagi. Contre Jour to zręcznościowa gra logiczna wyglądająca jak połączenie Cut the Rope i World of Goo, z minimalistyczną oprawą graficzną i przyjemnym soundtrackiem. Gierka zebrała bardzo dobre recenzje, więc warto ją teraz zgarnąć po taniości – na pewno nie będziecie nudzić się w tramwajach i autobusach. Dead Space to mobilna odsłona popularnej serii kosmicznegych survival horrorów. Jej akcja rozgrywa się między pierwszą a drugą częścią gry znanej z pecetów i stacjonarnych konsol. Średnia na metacritic to 88%, tytuł dostał też nagrodę Best Mobile Game w plebiscycie Meffy Awards w 2011 roku. Osobiście uważam ją za jedną z lepszych gier na urządzenia przenośne, która dobitnie udowadnia, że Android jako platforma gamingowa świetnie daje sobie radę. Need For Speed Most Wanted to najsłabsza propozycja dla graczy, bo choć gra się całkiem przyjemnie i wygląda to nieźle, to niestety ścigałka ta cierpii na chorobę drążącą współczesny rynek gier – mikrotransakcje, za co solidnie oberwało jej się w recenzjach. Podsumowując,  jeżeli nie interesują Was pozostałe aplikacje, to bierzcie Contre Jour i Dead Space. Zapłacicie całe trzy złote.

A co z resztą? Sleep As Android to tylko wypasiony budzik. Meh, ja i tak rzadko korzystam z podstawowych funkcji budzenia. Endomondo Pro to aplikacja dla ludzi aktywnych, którzy chcieliby wycisnąć jak najwięcej ze swoich treningów wkurzając jednocześnie wszystkich znajomych na facebooku spamem w news feedzie. Dla mnie był to trzeci zakup, bo jest tu kilka fajnych funkcji, których brakowało mi w podstawowej wersji. Jeszcze tylko opaska na telefon i może zacznę biegać częściej niż raz w miesiącu ;) Jedziemy dalej. Instaplace Pro oraz Instaweather Pro to kolejne apki do wkurzania znajomych, tym razem w formie szpanerskich zdjęć z fajnych miejsc. Aplikacja dodaje do fotki z Instagramu naszą lokalizację i w drugim przypadku - aktualną temperaturę. Styczniowy wypad na rozgrzane do 30 stopni Malediwy – 6000 zł. Instaweather Pro – 2,99 zł. Zawiść wkurwionych znajomych marznących w Polsce – bezcenna. Ja mam mieszane uczucia. Czasem lubię się dzielić tym, że mi dobrze, ale nie chcę wychodzić na szpanera. Jeśli udostępniacie całe swoje życie w serwisach społecznościowych, to możecie pobawić się w Instaweather i Instaplace. Camera Zoom FX. Wbudowana aplikacja aparatu potrafi połowę z tego, co ten program. Z drugiej połowy nie będziecie korzystać. Meh. Na pewno nie kupicie też Soundtouch, bo to interaktywna zabawka dla najmłodszych dzieciaków. To znaczy dla ich rodziców, ale instalowana z myślą o najmłodszych właśnie. Nie mam dzieci, nie wiem jak to jest, ale edukowanie jedno i dwulatków za pomocą tabletu wydaje mi się kiepskim pomysłem.

Więcej szczegółów i okrutnie suche filmiki znajdziecie tutaj: www.play.pl/uslugi/dopisz-do-rachunku-play/. Warto też zapoznać się z regulaminem promocji: www.play.pl/resources/pdf/2013/Regulamin-Promocji-Aplikacje-za-grosz_23082013.pdf

Buja
5 września 2013 - 17:35