Program Usterka powrócił! - siwy - 22 września 2013

Program Usterka powrócił!

Po prawie dziesięciu latach przerwy powróciła „Usterka”. Czyli program telewizyjny gdzie celowo psuje, się coś lub preparuje się odpowiednie środowisko tylko po to aby sprawdzić czy fachowcy w danej dziedzinie są wstanie uporać się z przygotowanymi przez producentów problememi. Poprzednie 3 sezony emitowane były na głównym kanale telewizji TVN, nową serię postanowiono wpleść w ramówkę kanału należącego do operatora TVN’u, chodzi mi o kanał TTV. Jak się zatem mają usterki po długiej przerwie?

Nowe lśniące logoW czwartym sezonie jako poligon doświadczalny przygotowany cały dom, a w nim dwoje stałych bohaterów udających małżeństwo: Karolinę i Tomka. Formuła pozostała nie zmieniona, w każdym odcinku „psuje się” jedną rzecz, bądź przygotowane jest pole do popisu fachowcom z różnych dziedzin.

Do tej pory wyemitowano 3 odcinki, kolejno o tapetowaniu, problemach z pralką i alarmem w domu. I muszę powiedzieć, że ogląda się dobrze, można nawet pokusić się o porównania ze starymi odcinkami. Wiele z tych porównań epizody nowej usterki wygrałby z tym co było 10 lat temu.

Z samego początku dwójka bohaterów lekko mnie irytowała, te ich sceny kłótni i pozorowanie niezręcznych sytuacji wyglądało troszeczeczkę sztucznie, ale te uczucie bardzo szybko zniknęło, przypomniałem sobie jaką rolę pełnili bohaterowie w poprzednich seriach – dokładnie taką samą jak Karolina i Tomek. Podobnie jak kiedyś ma się też sprawa usterek, nie wszystkie są typowe, duża część jest takich z cyklu: a utniemy sobie kabalek – zobaczymy czy ktoś to znajdzie.

Ewidentnie widać, że przywrócenie tego programu do życia to nie jest żaden skok na kasę, ani jechaniem na dawnej popularności. Ktoś w grupie TVN pomyślał i dobrze wszystko zaplanował. Osobiście nie oglądam programów TV zbyt często, jednak „Usterka” to jeden z naprawdę nielicznych na, którego kolejny odcinek czekam.

Mogę spokojnie polecić nową serie każdemu kto z zaciekawieniem oglądał wszystkie poprzednie. Natomiast jeśli ktoś nie zna tego programu to musi przeboleć 2 rzeczy: bohaterowie mogą czasem drażnić i usterki są czasem robione na siłę. W sumie to dla takich osób najlepiej będzie jak zaczną oglądać od pierwszej serii.

Premierowe odcinki programu w każdą środę na antenie TTV o godzinie 20.40.
Oczywiście wszystkie sezony(włącznie z tym nowym) można oglądać w Internecie w serwisie TVN player.
A tak na zakończenie mój amatorski wpis z przed ponad roku dotyczący oczywiście Usterki.

siwy
22 września 2013 - 16:26