Newsy(2) - King Crimson Maanam Motorhead Dream Theater Jarre i więcej. - Bartek Pacuła - 24 września 2013

Newsy(2) - King Crimson, Maanam, Motorhead, Dream Theater, Jarre i więcej.

Kolejna porcja newsów z ostatniego tygodnia. Ponownie McCartney i DreamTheater, plus wieści z rodzimego podwórka.

18.09.2013 – 24.09.2013

Na świecie:

Wiadomość roku! Legendarna grupa King Crimson zostanie najprawdopodobniej reaktywowana! Zapowiedział to Robert Fripp. Grupa ma składać się z 7 członków, w tym 3 perkusistów. 

23.09 do sklepów trafiła najnowsza płyta Dream Theater. Nowy album, ambitnie zatytułowany Dream Theater, zawiera 9 piosenek, w tym The Enemy Inside, która była 1. singlem promującym płytę.


Paul McCartney zaprezentował okładkę swego najnowszego albumu, New. Osobiście jestem odrobinę zawiedziony, choć okładka miło kojarzy mi się z albumem Teo & Tea Jeana- Michela Jarre’a.

 


Do sieci trafił również pierwszy utwór z najnowszej płyty Motörhead, która ukaże się w październiku. Album będzie nazywał się Aftershock, a piosenka nosi tytuł Crying Shame. Do odsłuchania tu: 

http://www1.rollingstone.com/hearitnow/player/motorhead2.html

 

Przypominam też, że w tym tygodniu premierę(również w Polsce) ma film Through The Never autorstwa Metallici.

W Polsce:


Maanam zapowiedział powrót! Nie ma się jednak co przesadnie cieszyć. Zabraknie tam Marka Jackowskiego(zmarłego w tym roku) oraz Kory, a zespół ma działać z nową wokalistką. Podchodzę do tego mocno sceptycznie, mając w pamięci ostatni, średnio udany, album i fakt, że z Maanamu zostało… niewiele Maanamu.

W tym tygodniu do kiosków trafia najnowszy numer Teraz Rocka. W środku do poczytania o Dream Theater, Fishu czy o System of a Down. Premiera 25.09.

U mnie:

Wykopalisk w piwnicy ciąg dalszy. Prócz Cave’a, którego odkopałem tydzień temu udało mi się znaleźć płytę Jeana-Michela Jarre’a – Oxygene 7-13 oraz Music autrostwa Madonny. Tej pierwszej jeszcze nie odsłuchałem, ta druga jest nienajlepszym, pseudo-elektronicznym graniem. Z całej płyty radę dają tytułowe Music oraz American Pie, które zresztą jest „tylko” coverem.

Zakupiłem również Dream Theater w edycji specjalnej CD + DVD. Krążka jeszcze nie słuchałem, ale po zapoznaniu się z The Enemy Inside jestem dobrej myśli. 

Bartek Pacuła
24 września 2013 - 18:38