Świetny zwiastun Dead Island w wersji aktorskiej - fsm - 1 listopada 2013

Świetny zwiastun Dead Island w wersji aktorskiej

Ponad 2,5 roku temu internetem wstrząsnął rewelacyjny, animowany zwiastun gry Dead Island, który dzisiaj doczekał się aktorskiego remake'u. 

Brytyjskie studio Axis Animation (odpowiedzialne również za animowane prequele do filmu Sucker Punch, za zapowiedź nowej gry Techlandu, Dying Light czy za serię Spartan Ops) stworzyło trzyminutowe, kontrowersyjne dziełko, o którym błyskawicznie stało się bardzo głośno. Wykorzystanie zaburzonej chronologii, mocna tematyka (która potrafiła zaleźć za skórę niektórym rodzicom), solidnej jakości warstwa techniczna i błyskawiczne przesyłanie sobie linków ("stary, musisz to zobaczyć!") zaowocowały gigantycznym wzrostem popularności marki Dead Island. Ba, filmik zdobył nawet nagrodę w Cannes (Złoty Lew na Cannes Lions International Festival of Creativity to niebagatelne wyróżnienie w świecie reklamy).

Dla tych, którzy bardzo chcą sobie przypomnieć wspomniane dziełko, oferuję ten tu oto wygodny sposób - klikacie tu, otwiera się nowe okno/nowa karta i tam będzie leciał wspomniany film. Swoją drogą - choć Dead Island bez wątpienia było produkcją bardzo solidną i dało mi mnóstwo frajdy - nie sądzicie, że tak perfekcjnie przygotowana reklamówka wywindowała oczekiwania w kwestii samej gry na nieco zbyt wysoki poziom?

Nieistotne. Istotne jest to, co wstawiam poniżej. Na kanale Machinima dzisiaj zadebiutowała aktorska wersja wspomnianego trailera. Nakręcony ujęcie w ujęcie (no, nie do końca - brakuje choćby sekwencji biegu w FPP) trzyminutowy materiał to przykład naprawdę solidnej roboty i dedykacji. Wrażenie nie jest aż tak duże, slo-mo nie jest aż tak efektowne, jak w przypadku wyrenderowanego filmiku, ale wypada docenić wysiłek.

Podobało się? Mam nadzieję, szczególnie że w tym momencie jest to najbliższe pełnometrażowemu, kinowemu doświadczeniu, jakie kiedyś pojawi się na rynku (studio Lionsgate nabyło prawa do ekranizacji gry zainspirowane tylko zwiastunem, ale póki co w tej sprawie niczego nowego nie słychać).

fsm
1 listopada 2013 - 19:23