Pearl Jam w Gdyni nowa-stara płyta Perfectu hejt na Watersa i wiele innych muzycznych wiadomości - Newsy(14). - Bartek Pacuła - 18 grudnia 2013

Pearl Jam w Gdyni, nowa-stara płyta Perfectu,hejt na Watersa i wiele innych muzycznych wiadomości - Newsy(14).

Muzyczne newsy ze świata oraz Polski. W tym tygodniu działo się sporo - nowe wydawnictwa płytowe, zapowiedzi koncertów, burza wywołana przez Watersa oraz ogłoszenie faktu, kto zostanie wporwadzony do Rock'n'Roll Hall of Fame. 

11.12.2013 - 17.12.2013

Na świecie:

Wiadomo już, jakie grupy dołączą w najbliższym czasie do Rock and Roll Hall of Fame. Będą to – KISS, Peter Gabriel, Linda Ronstadt, Cat Stevens, Hall and Oates oraz Nirvana. Niestety zabrakło miejsca dla Deep Purple. Szkoda. Szczególnie, że Nirvana pasuje dla mnie tam średnio.

Coś dla użytkowników Spotify – od niedawna można znaleźć tam całą dyskografię Led Zeppelin. Muszę przyznać, że to imponujące, ale Spotify w dalszym ciągu średnio lubię i zdecydowanie nie popieram. Tak czy siak – bez wątpienia jest to świetna okazja do zapoznania się z dorobkiem tej legendarnej grupy.

Roger Waters nie ma najlepszej prasy w Izraelu. Najpierw użył żydowskiego symbolu w swoim show The Wall, co wywołało niemały skandal, a ostatnio przyrównał Izrael do III Rzeszy, a wszystko w kontekście złego traktowania Palestyńczyków przez Żydów. Na Watersa spadły już gromy, ale też popłynęło wiele ciepłych słów od fanów. A Wy jak uważacie – przegiął czy nie?

Slash, gitarzysta znany głównie z swojej kariery w Guns’n’Roses zapowiedział, iż nagrywa nowy album. Niewiele jeszcze o nim wiadomo, ale muzycy już są w studio i rzekomo powstaje coś, co zasługuje na miano „ciężkiego albumu”.

W Polsce:

Pearl Jam w 2014 roku wystąpi w Polsce z okazji festiwalu Open’er, dzięki czemu znamy już dwie wielkie gwiazdy, które w Gdyni w lipcu wystąpią – druga to The Black Keys. Choć nie słucham Pearl Jam na co dzień, to cieszę się, że odejście Heinekena od tego festiwalu nie wpłynęło negatywnie na poziom zaproszonych gości.

W tym tygodniu swoją premierę na CD miała płyta Perfect Live, na której znajdziemy zarejestrowany koncert z warszawskiej Stodoły z 1982. Płytę już zamówiłem, jak przyjdzie to oczywiście posłucham, a póki co dobrze jest widzieć, że dobrą polską muzykę się remasteruje i wydaje na nowo na CD(jak było np. z płytą Perfectu, o tytule Perfect).

U mnie:

Zakupiłem sobie w tym tygodniu dwie rzeczy. Pierwszą z nich jest winyl Carolus Rex Sabatonu, w wydaniu 2 LP, na dodatek przeźroczyste. Jak dojdzie to wrzucę zdjęcia.

Po drugie – kupiłem sobie książkę o King Crimson zatytułowaną Na dworze Karmazynowego Króla. Wygląda ok, ale ciężko będzie przebić niektóre świetne publikacje traktujące o muzyce, które ukazały się w Polsce w tym roku.


Bartek Pacuła
18 grudnia 2013 - 15:26
Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
19.12.2013 08:17
Maszyniasty
25
Chorąży

Slash znany głównie z G'n'R? Na pewno tym, którzy w ogóle nie interesują się muzyką - a gdzie Velvet Revolver, płyty z Mylesem Kennedym i parę innych projektów?

19.12.2013 11:15
odpowiedz
darth16
24
Pretorianin

No o to mi chodziło właśnie - Slash jest znany właśnie z Gunsów i takie są fakty. Ci, którzy głębiej coś kopią w muzyce znają go z innych rzeczy, ale dla większości jest on po prostu muzykiem G'n'R.

19.12.2013 11:17
sparrow_93
odpowiedz
sparrow_93
77
Konsul

Zatem co autor źle napisał? Przecież nie zanegował jego innych projektów. Skoro jak napisałeś, ludzie nie interesujący się muzyką znają go z G'n'R, to znaczy, że z tego jest głównie znany ;)
Edit: spóźniłem się 2 minutki xD