Bieber na emeryturze Manowar w Polsce i inne muzyczne wiadomości - Newsy(15). - Bartek Pacuła - 25 grudnia 2013

Bieber na emeryturze, Manowar w Polsce i inne muzyczne wiadomości - Newsy(15).

Choć Boże Narodzenie to święto spokoju i odpoczynku, to nie znaczy, że w tym terminie dzieje się mniej – a nawet mam wrażenie, że dzieje się czasami więcej. A w tym tygodniu działo się w muzyce dużo – królowały przede wszystkim zapowiedzi koncertowe, których jest sporo, lecz działy się również inne rzeczy warte uwagi, w tym, uwaga, odejście Biebera na emeryturę. Zapraszam!

18.12.2013 – 24.12.2013

Na świecie:

Stało się coś, o czym marzła większość internautów i coś, co było najczarniejszym koszmarem BeliebersJustin Bieber ogłosił, iż odchodzi na muzyczną emeryturę. Ale czy nasz sen się ziści? Niektórzy wskazują na fakt, że Bieber ogłosił to, gdy na półki sklepowe trafiła jego najnowsza płyta, a zaraz do kin ma trafić film o nim. Czyżby chodziło tylko o nakręcenie tej całej machiny pieniężnej czy też Bieber ma dość muzyki? Zobaczymy co z tego wyjdzie. 

Niedawno zmarł producent muzyczny David Richards. Miał 57 lat, a sławę przyniosła mu współpraca m.in. z Queen(przy ostatnich, świetnych, płytach) czy Davidem Bowiem.  

Fani Metallici, którzy nie załapali się na koncert na Antarktydzie(ba-dum-tss) nie musza się smucić. Mają bowiem okazję do zapoznania się z tym wydarzeniem, dzięki samej Metallice, która opublikowała ten koncert w internecie. Do obejrzenia tu: http://www.youtube.com/watch?v=2Hi2u98VKxc

W Polsce:

Festiwal zapowiedzi koncertów trwa! Po pierwsze – zapowiedziany został koncert legendarnej(i równie kiczowatej) grupy power-metalowej Manowar. Koncert odbędzie się w Katowicach 17.05.2014. Choć Manowar obiektywnie jest hiper-cieńki to i tak jaram się tym strasznie i już umawiam się z moimi kolegami na wyjazd. W końcu to „królowie metalu”.

Kolejnym zespołem, który został zapowiedziany jest grupa Avenged Sevenfold, która zagra 4.06.2014 w łódzkiej Atlas Arenie. Live Nation Polska chyba mają jakąś obsesję na punkcie tego miasta i czerwca, gdyż wszystko się odbędzie właśnie tam(no, prawie). Tak czy siak – cieszę się, że Polska kontynuuje dobrą koncertową passę, którą zaczęła w tym roku.

Zapowiedziano również kto będzie suportem grupy Soundgarden podczas oświęcimskiego festiwalu Life Festival. Będzie do polska grupa Luxtorpeda oraz zespół Balkan Beat Box. Może chłopaki z Luxtorpedy wyjaśnią panom z Soundgarden czemu nie powinno mylić nazwy Oświęcim z Auschwitz.

Zapowiedziany również został koncert(a będąc dokładnym – dwa koncerty) Sixto Rodrigueza. Choć nie jest on u nas tak kultowy jak w RPA to warto się temu wydarzeniu przyjrzeć. Muzyk zagra 28.03 i 29.03 w Sali Kongersowej PKiN w Warszawie.

U mnie:

Z zakupów przedświątecznych – dotarł do mnie winyl Sabatonu, który zamówiłem niedawno.

A z zakupów świątecznych – dostałem trzy winyle – New McCartney’a, Abbey Road Beatlesów i koncert gitarzysty Antonio Forcione. Z winyla Paula wypadł mi nawet kod uprawniający mnie do pobrania całego albumu New w mp3, więc wyczekujcie jakiegoś konkursu z tym związanego. 

Bartek Pacuła
25 grudnia 2013 - 20:04