Sherlock: Many Happy Returns oraz zapowiedź kolejnego odcinka - Hubert Taler - 5 stycznia 2014

Sherlock: Many Happy Returns oraz zapowiedź kolejnego odcinka

Ponieważ pomiędzy poprzednimi odcinkami Sherlocka, serialu produkcji BBC, a trzecim sezonem, minęło naprawdę wiele miesięcy, twórcy starali się podsycić atmosferę, udostępniając co jakiś czas jakieś informacje i zapowiedzi. Użytkowali przy tym umiejętnie Internet i media społecznościowe, takie jak Twitter.

Twórcy seriali już dość dawno zauważyli funkcję Internetu i mediów społecznościowych. "Webisody" - czyli mini-odcinki publikowane w sieci miały The Office, Lost, Battlestar Galactica i wiele innych seriali. Twórcy brytyjskiej wersji Sherlocka również opublikowali najpierw trailer, a tuż przez początkiem trzeciego sezonu, mini odcinek opowiadający o środowisku fanów Sherlocka (w świecie serialu) i ich domysłach na temat jego możliwego wpływu na wydarzenia na świecie. Odcinek bardzo fajny, lekki i dowcipny

Po premierze pierwszego odcinka trzeciego sezonu, doczekaliśmy się... wpisu na fikcyjnym blogu doktora Watsona, a w nim umieszczony... fikcyjny fragment wiadomości BBC na temat odnalezienia Sherlocka Holmesa!

Kolejnym odcinkiem, jaki nas czeka, jest drugi odcinek sezonu trzeciego, którego premiera będzie miała miejsce... już dziś, piątego stycznia 2014. roku. Według zapowiedzi, zobaczymy w nim ślub Watsona z Mary, a Sherlock będzie musiał rozwiązać zagadkę w czasie uroczystości ślubnych oraz... przemawiać jako świadek na ślubie.

Odcinek będzie nosić tytuł The Sign Of Three a jego fabuła ma być umiejscowiona pół roku po fabule poprzedniego odcinka. Tytuł jest aluzją do powieści Arthura Conan-Doyle'a pt The Sign Of Four (Znak czterech), w którym Sherlock rozwiązuje zagadkę kobiety, która otrzymuje od anonimowego nadawcy co roku drogocenną perłę...

Hubert Taler
5 stycznia 2014 - 14:24