5 nie do końca ważnych pytań przed rozdaniem Oskarów - eJay - 2 marca 2014

5 nie do końca ważnych pytań przed rozdaniem Oskarów

Kiedy w październiku zeszłego roku doceniłem Grawitację słowami „Kto kocha kino efektowne, ten nie powinien zwlekać” nie sądziłem, że amerykańska akademia również podąży podobnym tropem i rozpieści Alfonso Cuarona 10 nominacjami, także w najważniejszych kategoriach. Jutro nad ranem przekonam się, czy mój osobisty faworyt zgarnie więcej niż 2 nagrody (umówmy się, że zdjęcia i efekty specjalne to czysta formalność).

Aby ukoić emocje postanowiłem podejść do wydarzeń w Kodak Theatre od trochę innej strony. I tak w mojej głowie zrodziło się 5 pytań, o których jeszcze kilka miesięcy temu nie pomyślałbym, że w ogóle będą aktualne.

1. Czy czerwony dywan będzie w tym roku wyjątkowo mokry?

źródło - http://kwch.com


Od jakiegoś czasu stan Kalifornia zmaga się z ogromnymi opadami deszczu, który zmusił wręcz do przesiedlenia wielu mieszkańców. Kiepska pogoda nie jest nowością w dniu rozdawania Oskarów, natomiast aż tak źle i potencjalnie niebezpiecznie nie było już dawno. Organizatorzy co prawda zapewniają, że gwiazdy nie będą musiały się obawiać o stan swoich uniformów, ale...ja jestem prawie pewien, że kamera tu i ówdzie wytropi jakieś niedoróbki, a czerwony dywan jednak trochę zmoknie.

2. Kto kogo pocałuje przy odbiorze nagrody?

źródło - http://cdn.turner.com


Pamiętacie jak Adrien Brody „uderzył” do zupełnie zaskoczonej Halle Berry, gdy odbierał rycerza za rolę w Pianiście? Takie momenty na zawsze zapisują się w historii gali i ciekawe czy w tym roku ktoś odważy się na podobny krok. Faworytów zdecydowanych nie ma, a to dlatego, że większość nominowanych będzie posiadać u boku partnerkę/partnera.


3. Czy kierowca limuzyny wygra z wokalistą 30 seconds to Mars?

źródło - http://cnn.com


Historia Barkhada Abdi to kolejny przykład typowego „american dream”. Somalijczyk uciekł z ojczyzny razem z rodzicami aby uniknąć wojny domowej. Rodzina osiedliła się w Minneapolis i rozpoczęła drugie życie. Barkhad pracował jako szofer i w 2011 roku postanowił udać się na casting filmowy nie licząc na wiele. I tak trafił pod strzechy Paula Greengrassa, który umiejętnie wykorzystał jego mało idealną dykcję oraz aparycję w Kapitanie Phillipsie. Abdi dał się zapamiętać jako charyzmatyczny i godny przeciwnik dla Toma Hanksa. Brak otrzaskania z realiami aktorskimi nie przeszkodził mu w otrzymaniu nominacji za najlepszą rolę męską drugoplanową. O złotego rycerza będzie musiał stoczyć bój z doświadczonym Jaredem Leto, który dorabia sobie jako idol nastolatek w zespole 30 seconds to Mars. Bukmacherzy większe szanse dają właśnie Leto, ale ja osobiście trzymam kciuki za Barkhada.


4. Czy Pharrell Williams będzie szczęśliwy?

źródło - http://cnn.com


Już dawno (albo i nigdy wcześniej) nie nominowano do tej nagrody piosenki, która byłaby nie tylko bardzo popularna, ale również doczekała się sporej liczby przeróbek w sieci. Happy dzieli i rządzi na listach także w Polsce. Fajna, pozytywna i odprężająca muzyka do słuchania na spacerze, w tramwaju, pracy i przy pisaniu tekstu (tak, właśnie sobie zarzuciłem tę nutę ;). Faworytem Akademii może być Let it go z animacji Frozen, której refren tak jakoś lepiej pasuje do momentu ogłoszenia wyniku.


5. Czy Jennifer Lawrence wyląduje telemarkiem jak Kamil Stoch?

źródło - http://abcnews.go.com


Znakomita aktorka, zwyciężczyni sprzed 12 miesięcy, jest nominowana także do tegorocznych Oskarów. Mając w pamięci jej upadek przy scenie liczę, że w razie ewentualnego triumfu poprawi technikę lądowania.

eJay
2 marca 2014 - 09:53