Popychadło – najgorszy możliwy bohater gry - Brucevsky - 8 marca 2014

Popychadło – najgorszy możliwy bohater gry

Źródło: oozie.org

Twórcy gier na różne sposoby próbują budować przekonującego, atrakcyjnego, dającego się lubić lub podziwiać głównego bohatera. Jedni stawiają na wygląd, inni poświęcają godziny na obdarzenie go ciekawym charakterem i charyzmą. Są w tym gronie tacy, którzy operują na najniższych instynktach oraz ci bardziej ambitni. Gdzieś w tym gronie jest Rockstar, które stworzyło już niejedną ciekawą postać. James „Jimmy” Hopkins z produkcji Bully im jednak wyraźnie nie wyszedł.

Kilka tygodni temu wspominałem, że fabuła Canis Canem Edit stacza się po równi pochyłej z każdą kolejną godziną zabawy. Ciekawość ustępuje miejsca znudzeniu i irytacji. Spora w tym zasługa głównego bohatera, który z nawet intrygującej osobowości w czasie zabawy przeistacza się w połączenie bezmyślnego mięcha z popychadłem, chyba najgorszej możliwej kombinacji w przypadku najważniejszej postaci w grze.

Buntownik Hopkins początkowo ma szczytny cel, chce zapewnić sobie komfort nauki i egzystencji w Bullworth Academy, więc stopniowo pokazuje wszystkim obecnym w placówce grupom społecznym, kto jest najlepszy, najtwardszy i najsprytniejszy. Specjalnie odkrywcze to nie jest, ale znowu to przecież historia nastolatka, który wyleciał już z niejednej szkoły, więc ratowania świata i wynajdywania lekarstwa na śmiertelne choroby nie należy się spodziewać. Problem w tym, że choć Jimmy zdobywa coraz większą popularność i renomę w szkole, a także zyskuje szacunek rówieśników, to w przerywnikach fabularnych i animacjach za każdym razem wychodzi na popychadło, chłopca na posyłki i masę mięśni, którą każdy się wysługuje. Ależ to motywuje do gry!

Źródło: forums.gametrailers.com / Nawet on pomiata Hopkinsem.

Zastanawiam się, w jaki sposób autorzy z Rockstar nie zauważyli, że w tym wszystkim brakuje logiki. Wykonujemy w każdym rozdziale kilkanaście misji, w których udowadniamy danej grupie uczniów, że nie powinni z nami zadzierać, że jesteśmy najlepszym możliwym liderem i mamy wszystko to, czego potrzebuje genialny przywódca. W końcu zmuszamy ich, żeby to otwarcie przyznali. Chwilę później jednak, w ramach kolejnej misji, okazuje się, że nawet bojący się szczurów okularnik może nas śmiało obrażać, grubas nie potrafiący utrzymać moczu nas wyśmiewa, a zadufana w sobie nastolatka uznaje nas za gorszego lidera od poprzednika, bo jej chłoptaś gdzieś zaginął. Co robi w takiej sytuacji Jimmy? Rzuca jakąś niewiele wnoszącą kwestię i potulnie rusza zrobić coś, czego jego rozmówca oczekiwał. W takiej chwili nie ma się ochoty realizować celu misji, a wrócić i zleceniodawcę wrzucić do najbliższego kosza na śmieci.

Z bohaterem popychadłem trudno się identyfikować, trudno mu kibicować i trudno pomagać mu realizować kolejne zadania. Może Rockstar zrobił to specjalnie, ale jeśli tak, to w jakim celu? Efekt jest taki, że do Hopkinsa z czasem traci się szacunek. A główny bohater wywołujący tylko negatywne uczucia to średnia motywacja do zabawy.

Gralingrad potrzebuje Twoich komentarzy, rad, uwag i opinii! Jeśli masz coś do dodania, z czymś się nie zgadzasz lub chciałbyś napisać kilka słów pochwały to śmiało kieruj swe kroki w stronę komentarzy lub na profil na Facebooku, gdzie oprócz informacji o nowych materiałach znajdziesz też ciekawostki dotyczące sportu, motoryzacji, filmu, anime, muzyki i gier. Zainteresowani mogą też uderzać na anglojęzyczną wersję Gralingradu, gdzie trafiają krótkie teksty na rozmaite tematy. Ostatnio wspomniałem tam o irytującym bugu z FIFA 14. A na profilu społecznościowym dominuje za to atrakcyjna cosplayerka, Enji Night.
Brucevsky
8 marca 2014 - 12:09

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
08.03.2014 19:08
JayL
46
Centurion

Z tego co rozumiem gry chyba jeszcze nie skończyłeś, więc ciekaw jestem jak dalej Twoje zdanie się rozwinie. Sam właśnie przez podobne odczucia po paru godzinach wymiękłem i postanowiłem nie marnować życia na tę grę. Dla mnie jest zwyczajnie słaba. Nudna, monotonna, z przeciętnie zrealizowaną rozgrywką. Fabuła nuży bardzo szybko, właśnie przez wspomniane przez Ciebie elementy, które w każdym kolejnym zadaniu i rozdziale się powtarzają. Kompletnie nie rozumiem zachwytów nad tym tytułem.

08.03.2014 19:15
👍
odpowiedz
xan123
7
Chorąży

Dobra grafa i fabuła mówi o sobie, a przede wszystkim optymalizacja ;D.

08.03.2014 22:21
Brucevsky
odpowiedz
Brucevsky
113
Playing with writing

gameplay.pl

JayL - wielkimi krokami zbliżam się do końca, ale cała produkcja coraz bardziej mnie irytuje, a nie bawi. Zmarnowany potencjał na dobrą historię i ciekawe zadania, a do tego wkurzający główny bohater. Też coraz bardziej nie rozumiem, skąd te wszystkie zachwyty.

18.08.2014 10:38
odpowiedz
Mario2131
1
Junior

Cześć, odejdę nie co od tematu, ale mam nie co inną informację. Może właśnie tych facetów zainteresuje ;) Fajna strona z kluczami, są naprawdę tanie i działają, wiec polecam. [link]