TOP 10: Najgorętsze premiery filmowe tego lata! - Jędrzej Bukowski - 29 kwietnia 2014

TOP 10: Najgorętsze premiery filmowe tego lata!

Jak co roku, w maju zaczyna się święto dla wszystkich fanów wybuchowego kina. To ewidentnie najlepszy czas dla wszelkiej maści nerdów i geeków, bo właśnie w okresie letnim mamy do czynienia z najbardziej efektownymi produkcjami, na które wielu czeka z utęsknieniem.

 

Tak wyglądało filmowe lato rok temu>>>

 

A przed Wami dziesięć filmów, na które czekam najbardziej. O nich z pewnością będzie głośno w tym roku!

 

 

Godzilla - reż. Gareth Edwards

 

Premiera w USA: 16 maja

Premiera w Polsce: 16 maja

Oczekiwania: O filmie pisałem już wiele. Wcześniej jarałem się jak dziecko znakomitą kampanią promocyjną, zaś w marcu miałem okazję zobaczyć na zamkniętym pokazie 30 minut luźno zmontowanych scen z filmu. To będzie albo wielki hit, albo wielki niewypał. Studio Toho odpowiedzialne za stworzenie króla potworów, podobno już widziało wersję Garetha Edwardsa i... było filmem zachwycone. To dobrze rokuje!


 

 

X-Men: Przeszłość, która nadejdzie - reż. Bryan Singer

 

Premiera w USA: 23 maja

Premiera w Polsce: 23 maja

Oczekiwania: Superbohaterowie, głównie za sprawą Marvela, są na fali. A X-Meni to jedni z najbardziej lubianych postaci, zaś w filmie Bryana Singera będziemy mieli wprost wysyp plejady gwiazd ze wszystkich dotychczasowych części. Wielka szkoda, że prawa do wersji filmowej ma 20th Century Fox i nie zobaczymy tutaj innych bohaterów z uniwersum Marvela.


 

 

Na skraju jutra - reż. Doug Liman

 

Premiera w USA: 6 czerwca

Premiera w Polsce: 6 czerwca

Oczekiwania: Widziałem już pierwsze 30 minut zmontowanego filmu i zostałem bardzo mile zaskoczony. To co zobaczyłem, da się określić jako dopakowany miks "Szeregowca Ryana" z "Żołnierzami z kosmosu", a to wszystko polane sosem z "Dnia świstaka". I nawet Tom Cruise nie psuł ogólnego wrażenia, zaś obserwowanie Emily Blunt z wielkim mieczem i w pancerzu bojowym to sama przyjemność.


 

 

Jak wytresować smoka 2 - reż. Dean Deblois

 

Premiera w USA: 13 czerwca

Premiera w Polsce: 20 czerwca

Oczekiwania: Jedynka okazała się strzałem w dziesiątkę i rozkochała w sobie zarówno młodszych widzów jak i ich rodziców. Z kolei geeki były zachwycone pięknym światem fantasy. Sequel zapowiada się klasycznie - więcej wszystkiego. Murowany sukces w box office.


 

 

Transformers: Wiek zagłady – reż. Michael Bay

 

Premiera w USA: 27 czerwca

Premiera w Polsce: 27 czerwca

Oczekiwania: Wszyscy narzekają i biadolą na Michaela Baya, a mimo tego nowe "Transformersy" to gwarantowany sukces. Jak humorystycznie donoszą zachodnie media - co z tego, że film będzie gwałtem fabularnym, jeśli zobaczymy Optimusa Prime'a ujeżdzającego Dinobota!?


 

 

Ewolucja planety małp – reż. Matt Reeves

 

Premiera w USA: 11 lipca

Premiera w Polsce: 11 lipca

Oczekiwania: Poprzednia część będąca prequelem słynnej serii, okazała się jednym z ciekawszych filmów science-fiction ostatnich lat. Znakomite efekty i niezłe aktorstwo w połączeniu z inteligentną fabułą stały się gwarancją sukcesu. Sequel będący wciąż prequelem klasyków z lat 60' i 70' może sporo namieszać tego lata.


 

 

Jupiter: Intronizacja – reż. rodzeństwo Wachowscy

 

Premiera w USA: 25 lipca

Premiera w Polsce: 25 lipca

Oczekiwania: Rodzeństwo Wachowscy powracają. Po bardziej artystycznym "Atlasie Chmur", który podzielił krytyków, zobaczymy pełnokrwistą space operę. Czy po 15 latach od premiery "Matriksa", kontrowersyjni twórcy są w stanie nas czymś zaskoczyć? Wizualnie z pewnością będzie cudnie, ale czy przeciętny Channing Tatum w głównej roli zdoła pociągnąć cały film?


 

 

Strażnicy Galaktyki – reż. James Gunn

 

Premiera w USA: 1 sierpnia

Premiera w Polsce: 1 sierpnia

Oczekiwania: Marvel od lat buduje filmowe uniwersum, wypuszczając kolejne produkcje ze znanymi superbohaterami. Tym razem jednak zobaczymy coś zupełnie innego, bo humorystyczne science-fiction z arcyciekawymi postaciami (no bo co innego można powiedzieć o... szopie z karabinem?!). Klimat jest niesamowity, ale czy widzowie złapią konwencje? To chyba największa zagadka tego lata.


 

 

Wojownicze Żółwie Ninja – reż. Jonathan Liebesman

 

Premiera w USA: 8 sierpnia

Premiera w Polsce: 8 sierpnia

Oczekiwania: Ileż było płaczu i zgrzytania zębami, gdy Michael Bay będący głównym producentem, zaczął mieszać w kwestii pochodzenia Żółwi. Ostatecznie jednak pomysł, by nasi ulubieńcy pochodzili z kosmosu został odrzucony, jednak kolejne kontrowersje przyszły z pierwszym zwiastunem, gdzie możemy się przyjrzeć głównym bohaterom. Zdania są podzielone. No i rzecz jasna wszyscy wokół psioczą na Megan Fox w roli April.


 

 

Sin City: Damulka warta grzechu – reż. Robert Rodriguez

 

Premiera w USA: 22 sierpnia

Premiera w Polsce: 5 września

Oczekiwania: Od lat mówiło się o kontynuacji "Sin City", zaś Robert Rodriguez co rusz zwodził fanów, podając kolejne konkrety, które ostatecznie okazywały się picem na wodę. Jednak tym razem już chyba na serio, nic nie powinno stanąć na przeszkodzie premiery ekranizacji "Damulki wartej grzechu".


 

 

***

 

Nie uwzględniłem "Niesamowitego Spider-Mana 2", którego mogliśmy w Polsce oglądać prędzej niż Amerykanie (a co!).

 

Na który blockbuster czekacie najbardziej? Zapraszam do dyskusji w komentarzach i wzięcia udziału w ankiecie.
Obserwuj mnie na FacebookuTwiterze


 

Jędrzej Bukowski
29 kwietnia 2014 - 18:18

Na który blockbuster czekasz najbardziej?

Godzilla 26,9 %

X-Men: Przeszłość, która nadejdzie 21,4 %

Na skraju jutra 7,1 %

Jak wytresować smoka 2 4,2 %

Transformers: Wiek zagłady 10,5 %

Ewolucja planety małp 4,6 %

Jupiter: Intronizacja 3,8 %

Strażnicy Galaktyki 6,7 %

Wojownicze Żółwie Ninja 1,7 %

Sin City: Damulka warta grzechu 13 %