Klikacz #1: Pinterest - Joorg - 17 sierpnia 2014

Klikacz #1: Pinterest

Znalazłeś w sieci jakąś fajną grafikę? Znajomy podesłał Ci ciekawe zdjęcie? Zobaczyłeś ciekawy filmik na YouTube? Jeśli napotkałeś dużo ciekawego contentu przewijając się przez różne miejsca w "internetach", to czas więc wszystko w końcu posegregować. Z pomocą przychodzi Pinterest!

Pinterest to serwis społecznościowy, który zadebiutował w sieci w 2010 roku, a sam używam go od kilkunastu miesięcy. Początkowo nie spodziewałem się, że będzie to tak fajny i przydatny wynalazek. Codziennie odwiedzam mnóstwo stron internetowych, gdzie przeglądam bardzo dużo różnego rodzaju zawartości. A to fajna tapeta na pulpit, a to świetna fanowska grafika inspirowana ulubionym filmem.... Od dłuższego czasu moja lista zakładek wyglądem przypominała wielkie śmietnisko, w którym nie szło niczego odnaleźć. Podobna sytuacja ma się z różnymi folderami, gdzie od czasu do czasu zapisywałem odnaleziony content. Jednym słowem: burdel. Co robić, jak żyć.

Na Pinterest trafiłem zupełnie przypadkiem i z ciekawości postanowiłem zarejestrować się, by poeksperymentować trochę z tym serwisem. Wystarczyło zrobić to wszystko z poziomu Facebooka, ta opcja na różnych portalach zaoszczędziła mi już sporo czasu, po czym mogłem zacząć zabawę. Mogę już zapomnieć o chowaniu przeróżne zawartości na dysku lub w zakładkach. Teraz wszystko mogę mieć w jednym miejscu, a dostęp do tego mam praktycznie wszędzie. Każdy znaleziony obrazek możemy zapisać na naszym koncie przesyłając go ze znalezionej strony bądź naszego dysku. Możemy tworzyć osobne kolekcje, prywatne bądź publiczne i dzielić się wszystkim ze znajomymi lub przez portale społecznościowe.

Świetną funkcją jest również przeglądanie i zapisywanie zawartości całej społeczności. Wszystko możemy dodawać do naszej biblioteczki lub po prostu "lajkować". Zawartość posegregowana jest według kategorii, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Muszę przyznać, że Pinterest jest aktualnie moją największą kopalnią inspiracji. Na przewijaniu stron można spędzać dnie i noce, bo jest to czynność niesamowicie wciągająca.

Bardzo dobrze sprawdza się również wersja mobilna serwisu, którą bezpłatnie można ściągnąć na nasze smartfony. Wszystko jest bardzo intuicyjne i szybko działa. Z dobrym łączem w telefonie możemy przeglądać zawartość naszą oraz całej społeczności z każdego miejsca. Wystarczy jedno uderzenie w ekran by polubić i podpiąć interesujące nas rzeczy.

Początkowo używany do posegregowania ton odnalezionych internetowych dóbr, teraz Pinterest jest dla mnie wielkim źródłem inspiracji i pomysłów. Nie sądziłem, że taki niepozorny serwis może tak bardzo przydać się w życiu codziennym. Jak najbardziej polecam!

Strona: www.pinterest.com
Typ: Udostępnianie i oglądanie obrazków oraz filmików.
Rejestracja: Wymagana. Można to zrobić za pomocą Facebooka.
Wersja mobilna: Tak.

Zapraszam do śledzenia mojego profilu na Facebooku.

Joorg
17 sierpnia 2014 - 21:10