Hans Zimmer rezygnuje z pisania muzyki do filmów o superbohaterach - Gameplay - 31 marca 2016

Hans Zimmer rezygnuje z pisania muzyki do filmów o superbohaterach

Hans Zimmer, jeden z największych współczesnych kompozytorów, poinformował na antenie BBC News, że Batman v Superman: Świt sprawiedliwości jest ostatnim filmem o superbohaterach, do którego zdecydował się napisać ścieżkę dźwiękową.

Wygląda na to, że Zimmer był już zmęczony tą tematyką. W rozmowie z redaktorem programu Hard Talk powiedział bowiem, że nolanowska trylogia o Mrocznym Rycerzu oraz debiutujący jutro w polskich kinach Batman v Superman: Świt sprawiedliwości – Zimmer skomponował muzykę do tego obrazu wraz z Junkie XL, czyli Tomem Holkenborgiem – wypełniły twórcy 11 lat życia. Szczególnie ostatnie zadanie było dla Zimmera wyzwaniem. W międzyczasie niemiecki kompozytor napisał też muzykę do filmów Człowiek ze Stali oraz Niesamowity Spider-Man 2 (także wspólnie z Junkie XL).

Hans Zimmer komponuje ścieżki dźwiękowe od wielu lat. Jest autorem muzyki do takich filmów jak Rain Man, Król Lew (ten soundtrack przyniósł mu jedynego jak dotąd Oskara), Cienka czerwona linia, Gladiator, Pearl Harbor, Ostatni samuraj, Sherlock Holmes, Incepcja i Interstellar. W jego dorobku znajduje się również ścieżka dźwiękowa gry Call of Duty: Modern Warfare 2. Zimmer brał również udział w pracach nad oprawą dźwiękową strzelanki Crysis 2 oraz przygodówki Beyond: Dwie Dusze.

W przyszłości do kin trafią kolejne filmy z Zimmerem na stanowisku kompozytora muzyki, w tym Inferno (premiera w październiku tego roku) oraz Dunkirk Christophera Nolana (debiut zaplanowany na przyszły rok).

Gameplay
31 marca 2016 - 14:36