Warcraft: Początek - nowe plakaty z bohaterami - Gameplay - 8 kwietnia 2016

Warcraft: Początek - nowe plakaty z bohaterami

Premiera filmu Warcraft: Początek zbliża się wielkimi krokami, więc wytwórnie Legendary Pictures i Universal Pictures coraz częściej dostarczają nam rozmaite materiały i ciekawostki na temat pierwszej kinowej produkcji bazującej na uniwersum fantasy stworzonym przez firmę Blizzard Entertainment. Tym razem otrzymaliśmy do wglądu sześć plakatów z bohaterami (znajdziecie je w umieszczonej pod wiadomością galerii).

Fabularnie Warcraft: Początek zostanie osadzony przed wydarzeniami przedstawionymi w pierwszej grze z serii Warcraft. W związku z tym film opowie o początkach konfliktu między Przymierzem i Hordą. Reżyserem obrazu jest Duncan Jones, mający na koncie wielokrotnie nagradzany Moon. W rolach głównych wystąpią Travis Fimmel (w roli Sir Anduina Lothara), Paula Patton (Garona Halforcen), Ben Foster (Medivh), Toby Kebbell (Durotan) oraz Robert Kazinsky (Orgrim Doomhammer). Za przygotowanie efektów specjalnych odpowiedzialne jest studio Weta Workshop (m.in. trylogia Władcy Pierścieni), które może liczyć na pomoc firmy Industrial Light & Magic.

Światowa premiera filmu Warcraft: Początek została zaplanowana na 25 maja. Do polskich kin obraz trafi nieco później, bo 10 czerwca. Wiele wskazuje na to, że na pojedynczym obrazie kinowym przygoda Warcrafta z kinematografią się nie skończy, gdyż firma Blizzard jest mocno zaangażowana w powstawanie produkcji, a w jej planach jest stworzenie całej gamy filmów i seriali opartych na własnych markach. Wszystko zależy jednak od odbioru i wyników finansowych, jakie osiągnie Warcraft: Początek.

Gameplay
8 kwietnia 2016 - 13:22