Będzie remake Jumanji - Dwayne 'The Rock' Johnson potwierdza udział - Gameplay - 25 kwietnia 2016

Będzie remake Jumanji - Dwayne "The Rock" Johnson potwierdza udział

W remake’u Jumanji, którego premiera zapowiadana jest na 28 lipca 2017 roku, wystąpi Dwayne Johnson (m.in. Doom, Hercules, cykl Szybcy i wściekli). The Rock, który będzie również pełnić rolę producenta, ujawnił tę informację za pośrednictwem Instagrama, dodając jednocześnie, że zdjęcia do filmu ruszą tej jesieni.

Nie jest wykluczone, że w obrazie, mającym stanowić uwspółcześnioną wersję hitu z 1995 roku z Robinem Williamsem, Bonnie Hunt, Bradleyem Piercem i Kirsten Dunst w rolach głównych, zagra również Kevin Hart (Polowanie na drużbów, Prawdziwa jazda, Myśl jak facet). Niedawno informowano, że prowadzi on rozmowy z wytwórnią Sony Pictures w sprawie angażu. Póki co nie wiadomo, jakie role przypadną obu aktorom.

Remake Jumanji zostanie wyreżyserowany przez Jake’a Kasdana, znanego z Sekstaśmy i Złej kobiety. Za scenariusz odpowiadają Scott Rosenberg i Jeff Pinkner, a wśród producentów wykonawczych jest Chris Van Allsburg, autor książkowego oryginału (w dorobku ma również uznany Ekspres polarny). Warto dodać, że ubiegłoroczna zapowiedź nowej wersji Jumanji wywołała sporo kontrowersji – wiele osób, w tym Bradley Pierce, twierdziło, że jest to „zdecydowanie niepotrzebny ruch”, a niektórzy łączyli tę decyzję ze śmiercią Robina Williamsa.

Przypominam, że film snuje opowieść o 12-letnim chłopcu, który w 1969 roku został uwięziony we wnętrzu dawno pogrzebanej, niezwykłej gry planszowej i zostaje uwolniony 45 lat później przez dwójkę rodzeństwa. To jednak dopiero początek wyjątkowej przygody. Na koniec mamy jeszcze zwiastun ekranizacji z 1995 roku z Robinem Williamsem w roli głównej:

Gameplay
25 kwietnia 2016 - 18:47