Chewbacca inspiracją dla naukowców z Papui Nowej Gwinei - Gameplay - 29 kwietnia 2016

Chewbacca inspiracją dla naukowców z Papui Nowej Gwinei

Chewbaccę, jednego z najbardziej rozpoznawalnych bohaterów cyklu Gwiezdne wojny, spotkał nie lada zaszczyt. Jak podaje internetowe wydanie USA Today, grupa naukowców z Papui Nowej Gwinei postanowiła nazwać imieniem walecznego przedstawiciela rasy Wookieech nowoodkrytego ryjkowca – owada z rzędu chrząszczy.

Owad, którego możecie podziwiać powyżej w zestawieniu z włochatym pilotem-mechanikiem z planety Kashyyyk, nosi nazwę Trigonopterus Chewbacca. Podobno do jej nadania zainspirował naukowców pancerzyk ryjkowca, pokryty mikroskopijnymi włoskami, rzekomo przypominający futro, jakim od stóp do głów pokryci są przedstawiciele Wookieech, w tym także Chewie.

Co ciekawe, nie jest to pierwszy przypadek, kiedy poważni naukowcy okazują się pierwszorzędnymi geekami, zakręconymi na punkcie Star Wars. W listopadzie ubiegłego roku świeżo odkrytego suma sklasyfikowano bowiem jako Peckoltia Greedoi – na cześć łowcy nagród zastrzelonego przez Hana Solo w Gwiezdnych wojnach: Nowej Nadziei.

Niewykluczone, że Chewbaccę, granego od początku przez liczącego 221 cm Petera Mayhewa, zobaczymy w Star Wars: Episode VIII, którego premiera zaplanowana jest na 14 grudnia 2017 roku. Z wiadomych względów włochaty wojownik odegra też ważną rolę w filmie o młodości Hana Solo – Star Wars Anthology – Han Solo. Obraz w reżyserii Phila Lorda i Christophera Millera trafi do kin 25 maja 2018 roku.

Ciągle nie wiemy, kto zagra w nim młodego przemytnika. Niedawno giełda nazwisk obejmowała Jacka Reynora (Transformers: Wiek zagłady), Tarona Egertona (Kingsman: Tajne służby), Emory’ego Cohena (Brooklyn) oraz Aldena Ehrenreicha (Ave, Cezar!). Według nieoficjalnych informacji, najbliżej angażu jest ostatni z wymienionych.

Gameplay
29 kwietnia 2016 - 14:48