Blues Brothers powrócą jako... kreskówka - Gameplay - 4 maja 2016

Blues Brothers powrócą jako... kreskówka

Film Blues Brothers – zabarwiona na bluesowo komedia z Johnem Belushim i Danem Aykroydem w rolach głównych – w ciągu 36 lat od premiery zdążył obrosnąć niemałym kultem. Wielu fanów tego wyjątkowego obrazu z pewnością zainteresuje informacja o planowanym powrocie marki. Niestety (a może stety) nie oznacza to kolejnego obrazu kinowego, a serial animowany, który zostanie wyemitowany w przyszłości przez jedną z amerykańskich stacji telewizyjnych.

W prace nad animacją zaangażowani są Dan Aykroyd, a więc odtwórca roli Elwooda Bluesa w kinowym Blues Brothers, Anne Beatts (scenarzystka telewizyjnego show Saturday Night Live w wersji z Aykroydem, Belushim, Chavy Chasem i Jane Curtin), a także Judith Belushi-Pisano, wdowa po Johnie Belushim. Dwuwymiarowy serial opowiadać będzie o trasie koncertowej, w jaką zdecydowali się wyruszyć Jake i Elwood Blues wraz ze swoim zespołem. Finałowy występ odbędzie się w Chicago, a więc mieście, w którym zaczęła się cała historia.

Opowieść zostanie osadzona w czasach współczesnych, co oznacza wykorzystanie, a nierzadko zapewne też wyśmianie, popularnych gadżetów i obecnie panujących trendów. Jeśli chodzi o oprawę muzyczną, która w przypadku Blues Brothers odgrywa niebagatelną rolę, możemy spodziewać się zarówno klasycznych kompozycji, jak i zupełnie nowych utworów. Wśród wykonawców nie zabraknie dawnych i aktualnych gwiazd bluesa.

Producentem animacji jest studio Bento Box Entertainment, mające na koncie uznany serial Bob’s Burgers. Z tego też powodu największe szanse na emisję daje się stacji Fox, należącej do koncernu 20th Century Fox. Pozostaje mieć nadzieję, że animowana wersja przygód Blues Brothers dostarczy nam więcej rozrywki niż średnio udana kontynuacja kinowego hitu, czyli Blues Brothers 2000 z 1998 roku.

Gameplay
4 maja 2016 - 14:28