Wszystkie easter eggi w nowym Doomie - fsm - 23 maja 2016

Wszystkie easter eggi w nowym Doomie

W piątek 13-go maja na rynku pojawił się nowy Doom, który bardzo szybko okazał się być godnym spadkobiercą marki i wyśmienitą, soczystą, demoniczną strzelaniną dla jednego gracza. I tak samo, jak id Software zrobiło w swoim Rage'u, jak Machine Games zrobiło w Wolfensteinie z 2014 roku, tak samo postąpiono z Doomem. Easter eggsów, czyli rożnego rodzaju ukrytych żartów, smaczków i nawiązań, jest w tej grze od groma. I choć poniższa lista na pewno nie wylicza wszystkich znalezisk (nowe są odkrywane każdego dnia), to zapewne jest jedną z "najlepiej wyposażonych" list w Internecie. A co! Chcecie wiedzieć, co w Doomie piszczy? Zapraszam!

Nie jedno, ale dwa nawiązania do Terminatora 2

Wersję płomienną tego easter egga znacie wszyscy. Co robi Doom Marine po wpadnięciu do lawy? Pokazuje, że jest ok. A co robi Doom Marine gdy wpadnie do innej substancji? Zobaczcie sami.

Ale dla porządku dodam też kciuka w górę.

Jesteśmy oryginalnym Doomguyem

Śmierci w Doomie jest pod dostatkiem. Gdy po jednej z nich kamera ustawi się w odpowiedni sposób, zobaczymy kogo kryje wizjer nowego hełmu.

Icon of Sin

Boss z Dooma 2 pojawia się w pewnym momencie kampanii (w mało groźnej wersji), a strzelony w łeb gwarantuje sympatyczną znajdźkę.

Demoniczny Candy Crush

Nowy Doom ma swoją wersję uzależniającej gierki na komórki - oto Demon Destruction!

Super Turbo Turkey Puncher 3

Pozostając przy "grach w grach", Doom 4 (który numerka w tytule nie ma) pożycza z Dooma 3 jego własny easter egg.

Wszystkiego najlepszego

Nie do końca easter egg, nie do końca sekret. W trzewiach gry jest sobie schowana jaskinia z trupim przyjęciem urodzinowym. Przestrzelony balon generuje dźwięk dezaprobaty lub radości. Kto, co i dlaczego? Nie znalazłem odpowiedzi na te głębokie pytania.

Fan Quake'a

Któryś z pracowników UAC jest fanem oldschoolowych shooterów, na co dowodem jest plakat w jego szafce.

Soul Cube

Broń z dodatku do Dooma 3 - Resurrection of Evil, ma swoje skromne cameo.

Zwiedzał piekło, dostał strzałą

Wojownik ze Skyrima w Doomie? A czemu nie. Bethesda jest wydawcą obydwu gier, więc pozwoliła na taki oto żarcik.

Klasyczny Doom

Poziomy z Dooma 1 i 2 są poukrywane w ciągu całej nowej kampanii. Znajdziecie je wszystkie?

Vault-Tec

Twórcy krypt w uniwersum Fallout musieli maczać paluchy w budowaniu placówki na Marsie. Wszak to logo nie wzięło się znikąd.

Sean Bean nie żyje

Aktor znany ze swoich ekranowych śmierci w nowym Doomie nie wystąpił, ale i tak go nie przeżył. Wiadomo. Choć tak naprawdę Sean Bean jest też deweloperem pracującym przy powstawaniu gry i najpewniej to nazwisko dotyczy właśnie jego, a nie filmowego gwiazdora.

Comander Keen też nie żyje

Bohater stareńkich platformówek stworzonych przez id Software również nie przeżył starcia z piekielnymi hordami.

Mapa z Dooma 2

W odróżnieniu od klasycznych poziomów, później w kampanii pojawia się fragment mapy będący odzwierciedleniem poziomu z Dooma 2 - MAP07 (Dead Simple). Czujne oko użytkownika serwisu Kotaku wyłapało ten smaczek dla bardzo wtajemniczonych.

Okładka i Evil Dead w jednym

Stworzona przez Dona Ivana Punchatza okładka klasycznego Dooma doczekała się małego romansu z Necronomiconem z drugiej części Evil Dead.

Anime Fullmetal Alchemist

Teleporter w nowym Doomie ma taki sam kształt i wzory, jak Human Transmutation Circle z mangi (i anime) Fullmetal Alchemist.

IDDQD

Kod na "God mode" zalicza gościny występ na jednym z monitorów.

Straszny Revenant

Jeden z wielu wydruków w grze zawiera bardzo przydatną informację na temat stwora znanego jako Revenant: "This is a super scary thing. It is identified as something too spooky for me. Why for the love of god does this thing have missile launchers on it's shoulders as if it weren't enough this thing being the Damn Boogeyman. If you happen to encounter this abomination either run for life or kill it with fire or maybe some big gun."

Big Hero 6

W czasie gry znaleźc można figurki Doom Marine'a w różnych kostiumach. Ale gdy trafimy na figurkę nas samych, dzieje się rzecz będąca nawiązaniem do filmu Big Hero 6 - Baymax Fistbump.

Tyle udało mi się wykopać do tej pory. Bez wątpienia Doom AD 2016 chowa jeszcze sporo sekretów, które pomału będą wychodzić na światło dzienne. Miłego poszukiwania!

Źródła: Reddit, Kotaku, NowLoading, What Culture

fsm
23 maja 2016 - 16:52