Jason Alexander seksistowskim twórcą gier w nowym serialu Pinball Wizards - Gameplay - 2 czerwca 2016

Jason Alexander seksistowskim twórcą gier w nowym serialu Pinball Wizards

Ostatnimi czasy gry komputerowe jako zjawisko zaczynają z coraz większą śmiałością przenikać do innych mediów. Liczne kinowe ekranizacje rozmaitych tytułów i zapowiedzi kolejnych są tego najlepszym przykładem (ostatnio The Division z Jakem Gylenhaalem w roli głównej). Ciekawym materiałem na film mogą być również kariery twórców gier wideo, co w dużym stopniu udowodnił cztery lata temu dokumentalny Indie Game: The Movie. Do podobnego wniosku doszli autorzy właśnie zapowiedzianego serialu komediowego Pinball Wizards.

Produkcja opowie zabawną historię twórcy gier, który po wprowadzeniu na rynek swojej najnowszej produkcji został oskarżony o bycie „seksistą, brutalem i mizoginem”. W głównego bohatera wcieli się Jason Alexander, znany z Kronik Seinfelda, Płytkiego faceta oraz Mojego przyjaciela Hachiko. Akcja serialu rozgrywa się w kanadyjskim mieście Quebec. Co ciekawe, sceny z udziałem aktora mają być kręcone w Los Angeles na tle blue boxa, a następnie montowane w całość w kolejnych etapach prac. Nie znamy powodów tej decyzji.

Z informacji podanych przez kanadyjski portal La Presse wynika (dzięki, VideoGamer), że pieczę nad serialem sprawują dwaj byli deweloperzy firmy Ubisoft – Alexandre Amancio (scenarzysta serii Assassin’s Creed) oraz Mathieu Lariviere (projektant Splinter Cell: Double Agent). Ten pierwszy wyreżyseruje 30-minutowy odcinek pilotażowy. Obecnie nie wiadomo, która ze stacji telewizyjnych lub platform wyemituje serial. Największe szanse daje się Netfliksowi. Termin premiery nie jest znany.

Gameplay
2 czerwca 2016 - 14:37
Komentarze Czytelników
Dodaj swój komentarz