John Boyega gwiazdą Pacific Rim 2 - Gameplay - 7 czerwca 2016

John Boyega gwiazdą Pacific Rim 2

Witamy na pokładzie.

Pacific Rim 2 nabiera coraz bardziej realnych kształtów. W lutym poznaliśmy nazwisko reżysera kontynuacji futurystycznego filmu akcji z 2013 roku, natomiast wczoraj gruchnęła wieść, że główną rolę zagra w niej John Boyega, znany szerzej z roli Finna w Gwiezdnych wojnach: Przebudzeniu Mocy. Informację podaną przez serwis Deadline potwierdził już Guillermo del Toro (dzięki, MovieWeb).

Boyega wcieli się w syna Stackera Pentecosta, jednego z bohaterów części pierwszej (granego przez Idrisa Elbę), który poświęcił swoje życie dla dobra ludzkości. Nie wiemy, jak decyzja o zatrudnieniu Boyegi, wpłynie na sytuację Charliego Hunnama, głównego bohatera jedynki. Niewykluczone, że na ekranie zobaczymy obu aktorów.

Prace nad Pacific Rim 2 mają ruszyć jeszcze w tym roku. Pierwotnie premiera kontynuacji była zakładana na przyszły rok, ale zawirowania wokół procesu produkcyjnego (zmiana scenarzysty na Jona Spaihtsa) zmusiły twórców do zrewidowania planów i być może zobaczymy ją dopiero w 2018 roku. Film zostanie wyreżyserowany przez Stevena S. DeKnighta, mającego w dorobku scenariusz do telewizyjnego Spartakusa, a także prace nad serialem Daredevil dla Netfliksa i Tajemnicami Smallville. Guillermo del Toro pełni tym razem rolę głównego producenta.

Pacific Rim zadebiutowało w lipcu 2013 roku. Futurystyczny film akcji opowiada o starciach ludzkości z Kaijū, potężnymi monstrami z innego wymiaru. Ludzie walczą z nimi przy pomocy machin bojowych zwanych Jaegerami. Obraz zarobił na całym świecie 411 milionów dolarów i wyrobił sobie dobrą markę. Guillermo del Toro twierdzi, że dzięki temu sequel będzie jeszcze większą i efektowniejszą produkcją.

Gameplay
7 czerwca 2016 - 14:17