Blizzard dogaduje się z Facebookiem. Logowanie do gier i transmisje na żywo w planach - Gameplay - 7 czerwca 2016

Blizzard dogaduje się z Facebookiem. Logowanie do gier i transmisje na żywo w planach

Ciekawe wieści docierają do nas z obozu Blizzarda. Firma odpowiedzialna za topową obecnie strzelaninę Overwatch nawiązała współpracę z Facebookiem (dzięki, Polygon). Na mocy umowy osoby grające w tytuły „Zamieci” – w tym Overwatch, Hearthstone, World of Warcraft, Heroes of the Storm, Diablo 3 i StarCraft 2 – otrzymają możliwość logowania się w nich za pośrednictwem najpopularniejszego portalu społecznościowego świata. Funkcja zostanie dodana jeszcze w tym miesiącu.

W efekcie Blizzard nie tylko ułatwi logowanie w swoich grach, ale też zwiększy w nich zakres funkcji społecznościowych. Jedną z nowych opcji ma być możliwość transmitowania rozgrywki na żywo za pomocą livestreamowych rozwiązań Facebooka. Wystarczy, że aktywujemy funkcję, a na naszej ścianie rozpocznie się streaming, który będą mogli śledzić i komentować nasi znajomi. Niestety, nie wiemy, kiedy to rozwiązanie zacznie obowiązywać. Pewnym jest natomiast, że w pierwszej kolejności zostanie wdrożone do Overwatcha (następny ma być WoW i Hearthstone).

Aktualnie rynek transmisji rozgrywki z gier jest zdominowany przez Twitch.tv i YouTube’a. Szerszy udział Facebooka oraz prostota, jaką serwis oferuje w zakresie streamingu, może jednak pozytywnie wpłynąć na zainteresowanie tego typu działalnością ze strony zwykłych graczy, a tym samym nakręcić na nią jeszcze większy popyt.

Gameplay
7 czerwca 2016 - 15:27
Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
07.06.2016 21:41
noireth
18
Legionista

Myślę, że to może nie być dobra decyzja. Od dłuższego czasu Blizzard wydaję się iść coraz bardziej w masówkę, po samym WoWie widać jak gra staję się coraz bardziej przychylna nowym, niedoświadczonym graczom. Choć właśnie ci nowi gracze wciąż napływają WoW słabnie bo traci swojego "ducha". Hearthstone to typowa gierka pożerająca czas, nie chcesz miesiącami kupować paczek i liczyć na najlepsze karty? Po prostu kup milion pakietów! Ta polityka idealnie pasuję do Facebooka gdzie minigry zjadające czas i pieniądze z kart kredytowych przynoszą spore zyski. Nie twierdzę jednak, że wszystko co robi Blizzard ze swoimi grami to zło i należy je tępić, wprowadzili oni bowiem wiele ciekawych mechanik i w wielu aspektach ich gry rozwijają się np poprzez współpracę z Facebookiem. Pozostaję jedynie oglądać ten proces i mieć nadzieję, że Blizzard z epickiego giganta nie stanie się drugą Zyngą. Co do streamowania, nie muszą się przejmować bo Hearthstone ciągle w top5 oglądanych gier na Twitchu.

07.06.2016 21:55
👍
2
odpowiedz
12dura
48
Senator

Ultimate cancer inc.

07.06.2016 22:34
👍
2
odpowiedz
zanonimizowany12249
164
Legend

Mass stolen account inc :)

08.06.2016 07:56
👍
odpowiedz
zanonimizowany1015479
23
Generał

Cryandbutthurt.jpg