Blizzard dogaduje się z Facebookiem. Logowanie do gier i transmisje na żywo w planach - Gameplay - 7 czerwca 2016

Blizzard dogaduje się z Facebookiem. Logowanie do gier i transmisje na żywo w planach

Ciekawe wieści docierają do nas z obozu Blizzarda. Firma odpowiedzialna za topową obecnie strzelaninę Overwatch nawiązała współpracę z Facebookiem (dzięki, Polygon). Na mocy umowy osoby grające w tytuły „Zamieci” – w tym Overwatch, Hearthstone, World of Warcraft, Heroes of the Storm, Diablo 3 i StarCraft 2 – otrzymają możliwość logowania się w nich za pośrednictwem najpopularniejszego portalu społecznościowego świata. Funkcja zostanie dodana jeszcze w tym miesiącu.

W efekcie Blizzard nie tylko ułatwi logowanie w swoich grach, ale też zwiększy w nich zakres funkcji społecznościowych. Jedną z nowych opcji ma być możliwość transmitowania rozgrywki na żywo za pomocą livestreamowych rozwiązań Facebooka. Wystarczy, że aktywujemy funkcję, a na naszej ścianie rozpocznie się streaming, który będą mogli śledzić i komentować nasi znajomi. Niestety, nie wiemy, kiedy to rozwiązanie zacznie obowiązywać. Pewnym jest natomiast, że w pierwszej kolejności zostanie wdrożone do Overwatcha (następny ma być WoW i Hearthstone).

Aktualnie rynek transmisji rozgrywki z gier jest zdominowany przez Twitch.tv i YouTube’a. Szerszy udział Facebooka oraz prostota, jaką serwis oferuje w zakresie streamingu, może jednak pozytywnie wpłynąć na zainteresowanie tego typu działalnością ze strony zwykłych graczy, a tym samym nakręcić na nią jeszcze większy popyt.

Gameplay
7 czerwca 2016 - 15:27