Kolejne zdjęcie z planu Star Wars: Episode VIII - Gameplay - 9 czerwca 2016

Kolejne zdjęcie z planu Star Wars: Episode VIII

Jednym z zabiegów, który przyczynił się do sukcesu finansowego Przebudzenia Mocy, było trzymanie w wielkiej tajemnicy niemal wszystkich najważniejszych kwestii fabularnych i nie tylko. Nie dziwi więc, że na podobną taktykę firma Disney zdecydowała się przy okazji kolejnej odsłony serii. Reżyser epizodu ósmego, Rian Johnson, bardzo chętnie dzieli się jednak z fanami rozmaitymi wskazówkami i drobnymi aluzjami na temat tego, czego możemy spodziewać się po jego filmie, dając im w ten sposób wielkie pole do interpretacyjnego popisu. Nie inaczej jest tym razem.

Johnson zamieścił w serwisie Tumblr zdjęcie prezentujące płaszcz Jedi, zawieszony na stojaku w skalistym otoczeniu, mogącym być czymś w rodzaju groty (dzięki, Cinemablend). Wszystko wskazuje na to, że należy on do Luke’a Skywalkera. I choć ciężko określić, na której z planet odległej galaktyki znajduje się jaskinia, najpewniej chodzi o Anch-To, a więc glob, na którym Rey odnalazła posuniętego w latach Luke’a i przekazała mu miecz świetlny Anakina Skywalkera. Niewykluczone, że to właśnie w tej jaskini Rey nauczy się kontrolować Moc i pozna najważniejsze fakty ze swojej przeszłości.

Premiera Star Wars: Episode VIII planowana jest na 14 grudnia 2017 roku. Reżyserem filmu jest Rian Johnson, mający w dorobku m.in. Looper – Pętlę czasu, Niesamowitych braci Bloom i udział w pracach nad serialem Breaking Bad. W obsadzie ósemki, oprócz Daisy Ridley, Johna Boyegi, Marka Hamilla, Carrie Fisher, Adama Drivera, Lupity Nyong’o i Gwendoliny Christie, znajdują się także Benicio del Toro, Laura Dern oraz Kelly Marie Tran. Przypominamy jednocześnie, że 16 grudnia tego roku do kin wejdzie Rogue One: A Star Wars Story, a w maju 2018 roku zadebiutuje film o młodości Hana Solo z Aldenem Ehrenreichem w roli głównej.

Gameplay
9 czerwca 2016 - 14:29