Prace nad filmem o młodości Hana Solo ruszą w styczniu 2017 roku - Gameplay - 1 czerwca 2016

Prace nad filmem o młodości Hana Solo ruszą w styczniu 2017 roku

W tytułowej roli Harrisona Forda zastąpi Alden Ehrenreich.

Zgodnie z dotychczasowymi, nieoficjalnymi doniesieniami, zdjęcia do filmu przybliżającego postać Hana Solo – największego awanturnika odległej galaktyki – ruszą w styczniu 2017 roku, poinformował serwis Biz Journals. Wiadomość została potwierdzona przez Lawrence’a Kasdana, odpowiedzialnego wraz ze swoim synem Jonem za scenariusz, podczas imprezy Atlanta Jewish Film Festival.

Kasdan, mający również na koncie skrypty trzech innych filmów z cyklu Gwiezdne wojny (Imperium kontratakuje, Powrót Jedi i Przebudzenie Mocy), zdradził, że reżyserzy Phil Lord i Christopher Miller wybiorą się wkrótce do Londynu, aby przygotować pole pod zaplanowany na styczeń początek prac nad filmem. Obraz, podobnie jak ubiegłoroczne Przebudzenie Mocy, zostanie nakręcony w studiu Pinewood.

Kasdan stwierdził, że współpraca z Lordem i Millerem układa się dobrze. Wybiegł również myślami w przyszłość, podejmując pokrótce temat ósmego i dziewiątego epizodu Star Wars. Scenarzysta powiedział, że Rian Johnson, wybrany na reżysera ósemki, jest jego przyjacielem, a znajomość z Colinem Trevorrovem (odpowiedzialnym za dziewiątkę) staje się coraz bardziej zażyła. Kasdan jest przy tym bardzo zaangażowany w prace nad każdym z tych projektów.

Film o młodości Hana Solo trafi do kin 25 maja 2018 roku. Wyreżyserują go Phil Lord i Christopher Miller, którzy współpracowali m.in. przy LEGO: Przygodzie, 21 Jump Street i The Last Man on Earth. Obraz przedstawi kilka lat z życia awanturnika, poczynając od chwili wejścia w dorosłość. Ważną rolę w jego przygodach odegra oczywiście Chewbacca. Niedawno dowiedzieliśmy się, że tytułowego bohatera zagra Alden Ehrenreich (m.in. Ave, Cezar!, Blue Jasmine). Co ciekawe, w nowej roli dane nam go będzie zobaczyć nieco wcześniej, a to za sprawą niewielkiego cameo w filmie Łotr Jeden: Gwiezdne wojny – historie, mającym trafić do kin w połowie grudnia tego roku.

Gameplay
1 czerwca 2016 - 15:03