John Williams kompozytorem muzyki do Star Wars: Episode 8 i Indiany Jonesa 5 - Gameplay - 13 czerwca 2016

John Williams kompozytorem muzyki do Star Wars: Episode 8 i Indiany Jonesa 5

To już pewne – po kilku miesiącach zabawnych, słownych przepychanek John Williams potwierdził (dzięki, Variety), że skomponuje ścieżkę dźwiękową do ósmego epizodu Gwiezdnych wojen. Kompozytor zacznie prace nad soundtrackiem po napisaniu muzyki do filmu science-fiction Ready Player One w reżyserii Stevena Spielberga (premiera w marcu 2018 roku).

„Jeśli mogę to zrobić, to na pewno to zrobię. Powiedziałem Kathy Kennedy [producentka Star Wars: Episode VIII – przyp. red.], że jestem gotowy, by tego dokonać, ale prawdziwym powodem, dla którego to robię, jest to, że nie chciałbym, aby ktoś inny napisał muzykę dla Daisy Ridley”, stwierdził z lekko humorystycznym zacięciem Williams, zapytany o przyszłe plany przez redaktora Variety podczas specjalnej gali American Film Institute na jego cześć.

To jednak nie koniec wieści związanych ze słynnym kompozytorem. Na tej samej imprezie, w rozmowie, jaką Scott Mantz z serwisu Access Hollywood przeprowadził ze Stevenem Spielbergiem, dowiedzieliśmy się, że Williams odpowiadać będzie także za muzykę do piątej odsłony przygód Indiany Jonesa. Film, w którym kolejny wielki powrót zaliczy Harrison Ford, trafi do kin 19 lipca 2019 roku. Za scenariusz odpowiada David Koepp, mający na koncie skrypt do Indiany Jonesa: Królestwa Kryształowej Czaszki.

Gameplay
13 czerwca 2016 - 17:05