Ben-Hur - nowy zwiastun i materiał zakulisowy - Gameplay - 14 czerwca 2016

Ben-Hur - nowy zwiastun i materiał zakulisowy

Już wkrótce, bo 19 sierpnia, do kin trafi nowa wersja Ben-Hura – jednego z największych widowisk w historii światowej kinematografii. Film w reżyserii Timura Bekmambetova (m.in. Wanted – Ścigani, Straż nocna/dzienna) właśnie doczekał się publikacji dwóch nowych materiałów filmowych – zwiastuna oraz nagrania zakulisowego, poświęconego słynnej scenie wyścigu rydwanów.

Blisko 3-minutowy trailer robi dobre wrażenie, ale nie zmienia to faktu, że próba zmierzenia się z legendą oryginału z 1959 roku w reżyserii Williama Wylera i z Charltonem Hestonem w roli tytułowej  jest z góry skazana na porażkę. Pozostaje mieć nadzieję, że w ogólnym rozrachunku otrzymamy film co najmniej dobry, który będzie w stanie obronić się sam.

W nowej wersji Ben-Hura – powstającej w głównej mierze na bazie powieści Ben-Hur: A Tale of the Christ autorstwa Lewisa Wallace’a – główną rolę zagra Jack Huston, znany z serialu Zakazane imperium i filmów Na śmierć i życie oraz Najdłuższa podróż. Na ekranie towarzyszyć mu będą Toby Kebbell, Morgan Freeman, Rodrigo Santoro (wcieli się w postać Jezusa Chrystusa), Nazanin Boniadi, Ayelet Zorer oraz Sofia Black-D’Elia.

Ben-Hur to opowieść o żydowskim arystokracie Judzie Ben-Hurze, fałszywie oskarżonym przez rzekomego przyjaciela Messalę o zamach na rzymskiego gubernatora i skazanym na galery. Juda, wyzwolony i wychowany przez swego dowódcę, poprzysięga zemstę na Messali. Wszystko zmienia spotkanie Jezusa Chrystusa. Od tego czasu Ben-Hur postanawia podróżować z nim, wsłuchując się w jego nauczanie.

Gameplay
14 czerwca 2016 - 14:00

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze
14.06.2016 17:04
HumanGhost
97
Senator

Kurcze, sam nie wiem co sądzić o tym filmie. Prezentuje się całkiem fajnie, ale czy przebije pierwowzór? Wątpliwe. Ten film obejrzymy i zapomnimy a pierwszego Ben-Hura będziemy zapewne oglądać jeszcze baaardzo długo. Swoją drogą jeden z moich ulubionych filmów. :-)