Pacific Rim 2 zadebiutuje na początku 2018 roku - Gameplay - 1 lipca 2016

Pacific Rim 2 zadebiutuje na początku 2018 roku

Wytwórnia Universal Pictures ogłosiła (dzięki, Deadline), że kontynuacja futurystycznego widowiska Pacific Rim, z Johnem Boyegą (Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy) w roli głównej, zawita do kin 23 lutego 2018 roku. Tym samym potwierdziły się dotychczasowe plotki, wedle których twórcy mieli bardzo małe szanse na wyrobienie się z premierą filmu na przyszły rok.

Prace nad Pacific Rim 2 ruszą w ostatnim kwartale tego roku. Film zostanie wyreżyserowany przez Stevena S. DeKnighta, mającego w dorobku scenariusz do telewizyjnego Spartakusa, a także prace nad serialem Daredevil dla Netfliksa i Tajemnicami Smallville. Guillermo del Toro, reżyser części pierwszej, tym razem pełni rolę głównego producenta.

Wspomniany już Boyega wcieli się w syna Stackera Pentecosta, jednego z bohaterów części pierwszej (granego przez Idrisa Elbę), który poświęcił swoje życie dla dobra ludzkości. Plotkuje się, że w kontynuacji – mającej nosić podtytuł Maelstrom (ang. wir) – zobaczymy również Charliego Hunnama, centralną postać jedynki. Najpewniej powrót zaliczy również Ron Perlman, grający Hannibala Chau.

Oryginalne Pacific Rim zadebiutowało w lipcu 2013 roku. Futurystyczny film akcji opowiada o starciach ludzkości z Kaijū, potężnymi monstrami z innego wymiaru. Ludzie walczą z nimi przy pomocy machin bojowych zwanych Jaegerami. Obraz zarobił na całym świecie 411 milionów dolarów i wyrobił sobie dobrą markę. Guillermo del Toro twierdzi, że dzięki temu sequel będzie jeszcze większą i efektowniejszą produkcją.

Gameplay
1 lipca 2016 - 12:20