Pokemony rządzą również na Spotify - Gameplay - 12 lipca 2016

Pokemony rządzą również na Spotify

Wystarczyło kilkanaście dni, by świat oszalał na punkcie Pokemon GO, i to nawet pomimo faktu, że gra jest obecnie oficjalnie dostępna w zaledwie kilku regionach (powód: olbrzymia popularność i zbyt mała liczba serwerów, mogących zapewnić komfortową zabawę). Gra wśród posiadaczy urządzeń z Androidem ma już prawdopodobnie więcej aktywnych użytkowników niż Twitter, a wartość akcji Nintendo wystrzeliła w kosmos. Powrót mody na Pokemony widać również na muzycznej platformie Spotify, gdzie utwory kojarzone z tą marką należą obecnie do najczęściej odtwarzanych.

Największym skokiem popularności może się pochwalić Gotta Catch’ Em All – klasyczna już kompozycja, znana przede wszystkim z czołówki anime Pokemon. W ostatnim tygodniu utwór odnotował wzrost liczby odtworzeń w Spotify o 365% (globalnie). Wszystkie piosenki utożsamiane z pokemonami cieszą się w sumie trzykrotnie większą popularnością. Z informacji dostarczonych przez firmę Hill+Knowlton Strategies (obsługującą platformę Spotify na polskim rynku) wynika również, że do tej pory użytkownicy Spotify stworzyli 197 tysięcy playlist mających w tytule słowo Pokémon oraz dodatkowe 53 tysiące z imieniem najbardziej znanego pokemona, Pikachu.

Popularność Pokemon GO już wkrótce eksploduje po raz drugi. Amerykańskie studio Niantic, odpowiedzialne za opracowanie aplikacji, ogłosiło, że w ciągu kilku najbliższych dni zadebiutuje ona w krajach europejskich. Jednocześnie produkcja doczeka się pierwszej sporej aktualizacji, dodającej m.in. opcję wymieniania się stworkami między użytkownikami. Twórcy apelują też, by gracze podczas poszukiwań pokemonów zachowywali się rozważnie. W sieci nie brakuje doniesień o wypadkach z ich udziałem, w tym także zdarzeń kryminalnych (zaliczają się do nich np. zasadzki na niczego nie spodziewających się graczy).

Przypominamy, że Pokemon GO to aplikacja wykorzystująca technologię rzeczywistości rozszerzonej. Wykorzystuje ona kamery smartfonów i tabletów do rejestrowania rzeczywistości, a następnie nakłada na ten obraz dodatkowe, trójwymiarowe elementy. W wykreowanym w ten sposób świecie szukamy kolejnych Pokemonów, podążając za wytycznymi systemu GPS. Zabawa koncentruje się na odnajdywaniu i łapaniu kieszonkowych potworów, a następnie trenowaniu ich i wystawianiu do walki przeciwko innym graczom z całego świata.

Gameplay
12 lipca 2016 - 14:29