Burmistrz Rio de Janeiro prosi Nintendo o dostarczenie Pokemon GO do Brazylii na czas Olimpiady - Gameplay - 14 lipca 2016

Burmistrz Rio de Janeiro prosi Nintendo o dostarczenie Pokemon GO do Brazylii na czas Olimpiady

Pokemony przejmują władzę w kolejnych regionach świata – po Stanach Zjednoczonych, Australii i Nowej Zelandii, przyszła pora na Niemcy i Wielką Brytanię. W kolejnych dniach, a być może nawet godzinach, przypuszczą szturm na kolejne europejskie kraje. Niewykluczone, że wkrótce dołączy do nich również Brazylia. Taką nadzieję, połączoną z prośbą wystosowaną bezpośrednio do Nintendo, wyraził burmistrz Rio de Janeiro, miasta będącego gospodarzem tegorocznych Letnich Igrzysk Olimpijskich.

Eduardo Paes zamieścił następuącą wiadomość na swojej publicznej stronie na Facebooku – „Hej, Nintendo! Do rozpoczęcia Letnich Igrzysk Olimpijskich w Rio pozostały już tylko 23 dni. Przybędzie do nas cały świat. Przyjedźcie także wy!”. Post został oczywiście odpowiednio otagowany, a dołączona do niego grafika nie pozostawia złudzeń – burmistrz Rio marzy o tym, by Nintendo udostępniło Pokemon GO Brazylijczykom w dniu rozpoczęcia Olimpiady. Sądząc po olbrzymiej popularności, byłaby to nie lada atrakcja, a także dobry sposób na nawiązywanie kontaktu przez fanów sportu.

Gra Pokemon GO, robiąca użytek z rozszerzonej rzeczywistości i pozwalająca łapać stworki podczas wędrówek po realnym świecie, przypomniała wielu osobom o tej nieco zapomnianej, ale przecież ciągle szalenie popularnej marce. Olbrzymi sukces, który przypadł w udziale najnowszej produkcji studia Niantic, odbił się szerokim echem także w środowisku filmowców – firma Legendary Pictures zamierza wprowadzić do kin film aktorski o trenerach Pokemonów.

Gameplay
14 lipca 2016 - 14:17