Pokemony trafią do kin. Film aktorski w planach Legendary Pictures - Gameplay - 13 lipca 2016

Pokemony trafią do kin. Film aktorski w planach Legendary Pictures

Któremu z aktorów przypadnia rola Asha? A może film wprowadzi zupełnie nowych bohaterów?

Gra Pokemon GO przypomniała wielu osobom o tej nieco zapomnianej, ale przecież ciągle szalenie popularnej marce. Olbrzymi sukces, który przypadł w udziale najnowszej produkcji studia Niantic, odbił się szerokim echem także w środowisku filmowców. Z informacji podanych przez serwis Deadline wynika, że jedna z wytwórni – przejęte niedawno przez Chińczyków Legendary Pictures (m.in. Warcraft: Początek, Jurassic World) – poczyniła już nawet konkretne kroki w kierunku zabezpieczenia praw do filmu aktorskiego z Pokemonami w roli głównej.

Niestety, ani Legendary, ani Nintendo, wydające gry z serii Pokemon, nie skomentowało tych doniesień. Obecnie należy je zatem traktować wyłącznie jako plotkę. Najpewniej jest w niej jednak sporo prawdy, gdyż nie mamy tu do czynienia z pierwszą próbą przejęcia praw do nakręcenia filmu aktorskiego na bazie marki Pokemon. Ba, przed kilkoma miesiącami miało nawet dojść do walki o takową licencję, w której brały podobno udział wytwórnie Warner Bros., Sony Pictures oraz wspomniane Legendary.

Światowy fenomen, do miana którego urasta powoli Pokemon GO, z pewnością pomoże w przyspieszeniu prac nad filmem. Mimo to, na jego premierę przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać – przy dobrych wiatrach fani Pokemonów udadzą się do kin i spróbują złapać je wszystkie wraz z gwiazdorską, zapewne, obsadą pod koniec 2018 lub na początku 2019 roku.

Marka Pokemon, powołana do życia w 1995 roku przez firmę The Pokemon Company i japońskiego projektanta gier komputerowych Satoshiego Tajiriego, funkcjonuje przede wszystkim w sferze gier wideo, wydawanych na konsole koncernu Nintendo, a od niedawna także na urządzenia mobilne z systemami Android oraz iOS. Niemniej, dane jej było również sporo sukcesów w innym mediach – marka doczekała się złożonego z kilkunastu sezonów serialu anime, a także niemal dwudziestu pełnometrażowych filmów animowanych. Co ciekawe, w ubiegłym roku krótkometrażowy film aktorski mieli nadzieję nakręcić fani serii z grupy Broken Bricks, ale ich zbiórka na Kickstarterze zakończyła się niepowodzeniem.

Gameplay
13 lipca 2016 - 13:47