Pierwszy sezon serialu True Detective za darmo - Gameplay - 4 sierpnia 2016

Pierwszy sezon serialu True Detective za darmo

True Detective (w Polsce emitowany pod tytułem Detektyw) to jeden z najlepszych kryminalnych seriali telewizyjnych ostatnich lat. Obecnie produkcja stacji HBO dzieli się na dwa odrębne (zarówno pod względem fabuły, jak i obsady) sezony, składające się łącznie z 16 odcinków. Jeżeli dotąd nie mieliście styczności z dziełem Nica Pizzolatto, to możecie częściowo nadrobić zaległości dzięki platformie HBO GO. Do produkcji oferowanych za darmo dołączyła właśnie pierwsza seria Detektywa.

Promocja nie jest w żaden sposób ograniczona czasowo (no dobrze, według danych ze strony hbogo.pl jej koniec nastąpi w 2024 roku), więc nie musicie się spieszyć i oglądać wszystkich odcinków za jednym zamachem. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby na spokojnie delektować się historią detektywów Martina Harta (granego przez Woody’ego Harrelsona) i Rusta Cohle’a (Matthew McConaughey), nawet prosto z poziomu przeglądarki internetowej.

W pierwszym sezonie śledzimy losy obu wymienionych bohaterów, którzy w Luizjanie w połowie lat 90. prowadzili sprawę makabrycznego morderstwa, dokonanego najpewniej na tle rytualnym. 17 lat później ma miejsce bardzo podobny mord, a przydzieleni do sprawy detektywi docierają do Harta i Cohle’a, wciągając ich w ten sposób w nowe-stare śledztwo oraz budząc w nich dawne demony.

W drugim sezonie Detektywa przenosimy się do Kalifornii, a centralnymi postaciami opowieści są Ray Velcoro (grany przez Colina Farrella) z komendy policji miasta Vinci, Ani Bezzerides (Rachel McAdams) z biura szeryfa hrabstwa Ventura, Paul Woodrugh (Taylor Kitsch) z wydziału drogowego policji stanowej oraz Frank Semyon (Vince Vaughn) – gangster, który chce zalegalizować swoje interesy.

Z informacji podanych przed kilkoma dniami przez Caseya Bloysa, prezesa HBO, wynika, że trzeci sezon True Detective jest ciągle rozpatrywany i „nikt nie powinien traktować serialu jako trupa”. Na ewentualne szczegóły w tej sprawie przyjdzie nam jednak jeszcze trochę poczekać.

Gameplay
4 sierpnia 2016 - 07:20