Deus Ex: Rozłam Ludzkości - recenzja gry tylko i aż bardzo dobrej
Cwany ten Singer. Recenzja filmu X-Men: Przeszłość, która nadejdzie
14 nieścisłości fabularnych w filmowej serii X-Men
Prince of Persia jako sandbox?
Niesamowity Spider-Man 2 - recenzja filmu
Niech mistrzem Hiszpanii zostanie Atletico
Rzecz nie jest nowa, ale na gameplayu niespecjalnie poruszana. A, że mnie tu wcześniej nie było, pozwolę sobie wtrącić trzy grosze na temat zamknięcia PlusLigi i akcji społecznej mającej na celu odwiedzenie władz od tego pomysłu. Decyzja niby już jest podjęta, jednak jakieś przepychanki na tej linii się rozgrywają. I choć można przewidzieć jaki będzie finał całej sprawy, to kto wie, co przyniesie przyszłość?
"O, ja już go gdzieś słyszałem!" Jeżeli zdarza Ci się tak pomyśleć oddając się swojej ulubionej rozrywce, jeżeli usłyszysz znajomy głos, który jest znajomy nie-do-końca-wiadomo-skąd, to prawdopodobnie ten cykl artykułów jest dla Ciebie. Jeżeli nie, ale chcesz przyjrzeć się gdzie jeszcze użyczyli swego głosu znani polscy dubbingowcy - także zapraszam.
Jako gracze czasami narzekamy, że polska wersja nie dorównuje angielskiej. Bywa, że wydaje nam się, że nie oddaje klimatu świata przedstawionego. Ale bywają przecież także bardzo udane lokalizacje. Lepsze, czy gorsze - otwierają drogę do zabawy także tym, którzy angielskim posługują się nieco słabiej. Stoją za tym pewni ludzie. Należy docenić trud, jaki w to wkładają, szanować trudną pracę, w której trzeba artykułować setki tysięcy słów, zdzierać struny głosowe, nadwyrężać język. W tym cyklu będę przedstawiał dorobek polskich aktorów dubbingowych. Te bardzo znane twarze, jak i te znane nieco mniej. Odsłona pierwsza - Jarosław Boberek.
Witajcie w pierwszej części mini-cyklu, poświęconego tandemom filmów i gier komputerowych. Będą to top listy, jednak zero subiektywizmu z mojej strony. Przemówią liczby. Jakie marki prezentują się najlepiej? Do przygotowania zestawienia wykorzystałem dane z portali Filmweb.pl oraz gry-online.pl. Na początek zajmiemy się przypadkami, gdzie najpierw były gry, a na ich bazie powstawały filmy. A za tydzień na odwrót. Zapraszam.
4 lata temu zagrywałem się w najgłośniejszą w historii polską grę komputerową - Wiedźmina. Pokusiłem się wtedy o napisanie recenzji. Jak się czyta swoją twórczość po takim czasie? A jak zmienia się odbiór recenzji gry po latach? Zacznijmy od zaprezentowania tekstu (by nie przynudzać, tylko fragmenty).
Za nami premiera gry Dragon Age II. Niektórzy zdążyli ją już nawet ukończyć. To dobry moment, by poświęcić trochę miejsca dwóm książkom z tego uniwersum – Dragon Age: Utracony Tron, oraz Dragon Age: Powołanie. Książki te nie są żadną nowością, pewnie wiele osób zainteresowanych uniwersum Dragon Age ma je już przeczytane. Niemniej jednak, jeśli ktoś z braku czasu (lub jakiegokolwiek innego powodu) jeszcze się z nimi nie zapoznał i nie wie, czy warto – zapraszam, postaram się rozwiać Wasze wątpliwości.