fsm

/ Hammerzeit

najnowszepolecanepopularne

Filmowo-serialowe podsumowanie roku 2021 - najlepsze rzeczy, które widziałem

Muzyczne podsumowanie roku 2021 - najlepsze albumy!

Abradab + Coma = Kashell. Recenzja debiutanckiej płyty

Wszystko, co ostatnio obejrzałem - minirecenzje filmów i seriali

Limp Bizkit wraca po 10 latach. Recenzja albumu Limp Bizkit Still Sucks

Recenzja albumu Sleep Token - This Place Will Become Your Tomb. MNIAM!

Obcy jest adaptacją starej komedii scf-fi - Ciekawostki filmowe #2

Film Alien, nasz swojski Obcy, to jeden z najlepszych i najsłynniejszych horrorów s-f w historii kina. Ridley Scott w 1979 stworzył dzieło ponadczasowe, które dzięki świetnej głównej bohaterce, bardzo dobremu scenariuszowi i, przede wszystkim, niezwykłym projektom H.R. Gigera na zawsze zapisał się w annałach kinematografii. A czy wiecie, że Obcy narodził się jako swego rodzaju adaptacja fantastyczno-naukowej komedii Dark Star z 1974 roku?

Ikona straszenia wśród gwiazd miała swój początek...
czytaj dalejfsm
31 października 2015 - 21:44

Czekając na nowy album Toola. Recenzja Puscifer - Money Shot

Maynard James Keenan to w świadomości wielu ludzi przede wszystkim wokalista progresywno-metalowego zespołu Tool. Z racji trwającej już niemal dekadę przerwy w wydawaniu nowych albumów z "macierzystą" formacją, pan Keenan skupia się na dwóch ważniejszych w tym momencie pasjach - robieniu wina i tworzeniu muzyki pod szyldem grupy Puscifer. Wiecie co to za twór? To kabaret, to wielogatunkowy miks, to zespół ciągle nabierający rozpędu, to rzecz, którą każdy szanujący się fan alternatywnego gitarowego grania powinien poznać. A właśnie teraz pojawia się (zaś od kilku dni dostępny jest w streamingu) trzeci długograj tego zespołu zatytułowany Money Shot, więc jest to doskonała okazja do zawarcia znajomości. Zapraszam na recenzję.

czytaj dalejfsm
29 października 2015 - 16:40

Crimson Peak. Wzgórze krwi - recenzja horroru Guillermo del Toro

Crimson Peak jest reklamowane jako horror i choć w dużej mierze takowym jest, trzeba na starcie podkreślić ważną rzecz. Nowy film Guillermo del Toro to gotycki romans z elementami horroru. Szansa na solidne przestraszenie się zależy więc w dużej mierze od podatności na widok sugestywnie powykręcanych zjaw i ogólną mroczną oprawę audiowizualną, bo w zdecydowanej większości Wzgórze krwi jest historią o niełatwych uczuciach. No, skoro mamy to wyjaśnione, pozwólcie, że przejdę do recenzji filmu. Czy twórca Labiryntu Fauna, filmowego Hellboya i Pacific Rim nadal potrafi zaczarować?

czytaj dalejfsm
25 października 2015 - 16:35

Cyfrowa nagość (Maczeta, Zamiana miejsc, Gra o tron) - Ciekawostki filmowe #1

Nieprzebrane złoża filmowych ciekawostek stanowią dobry punkt wyjścia dla stworzenia nowego cyklu wpisów na Gameplayu. Internety kochają czytać o easter eggach, lubią poznawać tajemnice zza kulis, radują się na widok list z błędami lub różnego rodzaju nawiązaniami filmowo-literacko-popkulturowymi. Pozwólcie więc, że ten szeroki zakres wszelakich interesujących faktów i informacji ze świata filmu zamknę w serii tekstów. Na miły początek proponuję Wam równie intrygujący, co pikantny, temat - wirtualna nagość w takich produkcjach, jak Maczeta czy serialowa Gra o tron! Dorysowywane sutki, wymazywane rowki i inne doklejane ciała.

czytaj dalejfsm
23 października 2015 - 16:46

Agenci T.A.R.C.Z.Y. - jak wygląda początek sezonu 3?

Marvel Cinematic Universe to jeden z najpotężniejszych filmowych światów. Potencjał uniwersum jest od pewnego czasu realizowany nie tylko przez produkcje kinowe, ale także seriale. Dzięki prężnie rozwijającemu się Netfliksowi mamy już Daredevila, a za miesiąc zadebiutuje Jessica Jones. Pierwsza na tym polu była jednak stacja ABC, która jesienią 2013 roku wypuściła na rynek serial Agents of S.H.I.E.L.D. (a później dostarczyła bardzo solidną Agentkę Carter). Początek istnienia serii był co prawda taki sobie, ale wytrwali fani otrzymali w drugiej połowie pierwszego sezonu naprawdę dobrze przemyślaną produkcję. Agenci T.A.R.C.Z.Y. właśnie zaczęli trzeci rok swojej kariery. Jak obecnie wygląda ich kondycja?

czytaj dalejfsm
16 października 2015 - 11:52

Botanik w kosmosie - recenzja filmu Marsjanin

Samotny facet na obcej planecie, naukowe podejście do sprawy i humor wymieszany z dramatem - oto składowe elementy Marsjanina. Film na podstawie książki Andy'ego Weira tak zainteresował Ridleya Scotta, że ten przesunął plan realizacji kolejnego Prometeusza, by móc zająć się tym właśnie projektem. Projektem w zasadzie skazanym na sukces, bo i doskonałe opinie zebrane przez książkowy oryginał, i bardzo przytomnie prowadzona kampania reklamowa, no i oczywiście doborowa obsada, sprawiły, że Marsjaninem interesowano się od dawna. I teraz do kin już poszły tłumy, a pojawiające się wokoło recenzje są najczęściej bardzo pozytywne... No to jak to z tym Marsjaninem jest?

czytaj dalejfsm
3 października 2015 - 22:15