g40st

Kącik jawnie skryty

najnowszepolecanepopularne

Gra roku według blogerów gameplay.pl

Tradycyjnie, blogerzy serwisu gameplay.pl pod koniec roku wybierają najlepsze, ich zdaniem, produkcje. Gry, przy których bawili sie najlepiej, warte polecenia szerszemu gronu, czyli Wam, drodzy Czytelnicy.

W zabawie wzięło udział osiemnaście osób, z których każda typowała pięć tytułów. Ważna była kolejność na liście. I tak, za pozycję pierwszą przyznawaliśmy 10 punktów, za drugą 7 punktów, za trzecią 5 punktów, czwartą 3 punkty i za piątą jeden punkt. Ten sposób naliczania miał służyć przede wszystkim wyłonieniu zdecydowanego faworyta i przyznaję, że sprawdził się on wyśmienicie.

Miło mi zatem oglosić, że w tym roku konkurencję dosłownie znokautowała gra, która od kilku miesięcy jest na ustach wszystkich fanów dobrej rozrywki. Grą roku zostaje:

czytaj dalejg40st
30 grudnia 2012 - 13:15

Gigantyczne naGRAnie #37

W końcu, jak to zwykle bywa po drobnych perturbacjach, udało nam się nagrać trzydziesty siódmy odcinek podcastu naGRAnie. Jako zadośćuczynienie kilkudniowego opóźnienia z przyjemnością informuję, że jest to najdłuższa w historii audycja, trwająca godzinę i czterdzieści minut. Jest więc czego posłuchać, tym bardziej, że we wrześniu nastąpił prawdziwy wysyp nowych gier i interesujących newsów.

Rozmawiamy m.in. o:

czytaj dalejg40st
4 października 2012 - 10:01

Dlaczego kupię Wii U?

Wczoraj Nintendo zapowiedziało nową erę gier. No, może nie do końca nową erę, ale choćby z racji tego, że do rąk graczy trafi sprzęt o tyle nowatorski, co jeszcze zupełnie nie wiem czy w jakikolwiek sposób przydatny (a myślę tu o GamePadzie z ekranem LCD), to coś sie w końcu zadzieje. Nie mam złudzeń. Wii było dwoma Gamecube'ami złączonymi taśmą klejącą, Wii U ma być dwudziestoma Wii skręconymi sznurkiem. To za mało by rzeczywiście myśleć już o przyszłej generacji gier. Na co zresztą mam dowody w postaci pierwszych zapowiedzi. Nie ma w nich nic, co by wywołało zachłyśnięcie się nowymi możliwościami. No, ale to było wiadomo już od jakiegoś czasu. Myślę, że znacznie lepiej z kolejna generacją poradzi sobie porządny pecet.

czytaj dalejg40st
14 września 2012 - 09:59

Autor Wing Commanderów wraca do gry

Pamiętacie Chrisa Robertsa? Takiego typka, któremu w pewnym momencie zamarzyło się zostać słynnym panem reżyserem, a ponad dwadzieścia lat temu zrewolucjonizował świat kosmicznych strzelanin dając graczom epopeję zatytułowaną Wing Commander. W sumie pięć cztery części (bez Prophecy), a do tego niesamowitego Privateera i na dokładkę po odejściu z Origin, StarlanceraFreelancera. Chirs zapragnął powrócić do świata gier i ogłosił, że od roku pracuje nad czymś zatytułowanym Cloud Imperium. Szczegóły poznamy 10 października. W końcu technologia dogoniła jego marzenia, więc pora dać swiatu kolejna czastkę własnego talentu. Działa już teaser site, zainteresowani mogą też zacząć zapisywać się na listę fanów, by móc sobie powzdychać och i ach za utraconą bezpowrotnie młodością. Hasło dla niewtajemniczonych brzmi: 42

 Ja już się zaciągnąłem. Ten statek potrzebuje także Was.

czytaj dalejg40st
10 września 2012 - 20:18

Zielone światło dla Guild Wars 2. naGRAnie #36

No i udało nam się heroicznym wysiłkiem przygotować kolejny podcast. W tym odcinku na tapetę bierzemy nowego Steama i Greenlight, nikomu niepotrzebnego Windowsa XP, wciskamy kilka wazelin i faili, a także, co najważniejsze, omawiamy swoje pierwsze wrażenia dotyczące zabawy w Guild Wars 2. Pada też kilka słów na temat Sleeping Dogs. Przy okazji ja dwa razy daję plamę (z czego jeden raz bardzo głupio), a reszta towarszystwa ma uciechę. Ha, ten się śmieje, kto się śmieje ostatni :)

czytaj dalejg40st
10 września 2012 - 13:53

Nalot na Reich. naGRAnie #35

Po kolejnej dłuższej niż zazwyczaj przerwie witamy w trzydziestym piątym odcinku podcastu naGRAnie. Audycja oczywiście w całości poświęcona jest wrażeniom "pogamescomowym" i to przede wszystkim z pierwszej ręki - Adrian Werner i Hed dopiero co wrócili z kolońskich targów.

Po przywitaniu się i opisie wrażeń i emocji towarzyszących targom przechodzimy do mięsa i na tapete bierzemy po kolei następujące tytuły:

  • Dishonored
  • Borderlands 2
  • Neverwinter
  • Assassin's Creed III
  • ArmA III
  • Dark Souls PC
  • Total War: Rome II
  • Company of Heroes 2

Całość zamykamy kilkoma zauważonymi na miejscu failami.

Muzyczka na początku audycji to fragment utworu "Messerschmitt" zespołu Calm Hatchery.

czytaj dalejg40st
22 sierpnia 2012 - 11:59

Ogórkowe naGRAnie #34

Z małym opoźnieniem, ale udało nam się nagrać kolejny odcinek podcastu. Okres jest wybitnie ogórkowy, więc o żadnych nowościach raczej nie usłyszycie, ale to nie znaczy, że nie dzieje się nic ciekawego. Troszkę porozmawialiśmy sobie o ostatniej youtubowej aferze, ArmA II i demie Pro Evolution Soccer 2013, eJay opowiada o F1 Online i rFactor 2, wspólnie narzekamy na Microsoft i MS Flight. Ponadto na końcu znowu pojawił się "kącik kurturarny", w którym pada parę słów o ostatnim Batmanie - raczej bez spoilerów. Zapraszamy do odsłuchania.

czytaj dalejg40st
30 lipca 2012 - 19:56

Super bohaterowie w akcji. naGRAnie #33

W trzydziestym trzecim odcinku podcastu naGRAnie znów jest mydło i powidło. Rozmawiamy jak zwykle ostatnio o failach i wazelinach, opowiadamy w co ostatnio graliśmy, czyli o Resonance, Niesamowitym Spider-Manie, The Dark Eye: Chains of Satinav, przygodówkach, superbohaterskim kinie, Unii Europejskiej i politykach tumanach :) I na pewno jeszcze o wielu innych rzeczach, które teraz wyleciały mi z pamięci, bo podcast nagrywaliśmy w sobotę. A jeżeli jesteście ciekawi o czym dokładnie, to zabierajcie się do słuchania.

czytaj dalejg40st
9 lipca 2012 - 19:00

Bolączki Maksa P. naGRAnie #32

Witamy po raz trzydziesty drugi. Tym razem w nieco mniejszym składzie, ale nasz szalony poziom elokwencji, gracji i inteligencji pozwolił na nagranie kolejengo świetnego odcinka. 

W audycji rozmawiamy m.in. o upadkach. A konkretnie upadku pewnej polskiej marki, która nawet nie zdążyła się wdrapać na mały pagórek, więc upadek jest średnio bolesny, przynajmniej dla nas. Drugi upadek zaliczył łysy policjant, ale tu czynność ta była całkowicie zamierzona i wpisana w jego rys charakterologiczny. Ponadto rozmawiamy sobie trochę o tym w co zamierzamy grać, trochę o tym w co graliśmy i trochę o tym, w co na pewno nie zagramy.

Do usłyszenia :)))

czytaj dalejg40st
25 czerwca 2012 - 08:53

Wrażenia po E3 2012. naGRAnie #31

Znowu zaliczyliśmy małe opoźnienie, ale tym razem zrobiliśmy to z wyrachowaną premedytacją (no, prawie), aby podzielić się ze słuchaczami nasz opinią na temat tego co na zakończonym właśnie E3 się działo i w co się grało. Rozmawiamy o jakości konferencji branżowych potentatów, jak i robimy przebieżkę przez naszym zdaniem najciekawsze zapowiedziane tytuły. Trochę chwalimy, trochę marudzimy, czyli jak w życiu. Tym razem audycja wyszła nam znacznie dłuższa niż zwykle, co mam nadzieję, przyjmiecie z sympatią. Jak zwykle bez cięć i zapędów cenzorskich. Zapraszamy.

czytaj dalejg40st
9 czerwca 2012 - 09:23