g40st

Kącik jawnie skryty

najnowszepolecanepopularne

Gameplay.pl na Euro 2012 - sonda oraz KONKURS!

Już jutro rozpoczyna się najważniejsza impreza sportowa w historii Polski. Na Stadionie Narodowym w Warszawie o godzinie 18:00 staną naprzeciwko siebie reprezentacje Polski oraz Grecji. Tym samym kibicie piłkarscy na całym świecie wreszcie dostaną to, na co czekali przez cztery ostatnie lata. Temat Euro 2012 rozpali się na dobre, a nasz kraj na ponad 3 tygodnie stanie się (wraz z Ukrainą) świątynią futbolu w najlepszym wydaniu. Gameplay.pl nie pozostaje bierny i również chwycił piłkarski klimat. Poniżej znajdziecie wyniki ankiety przeprowadzonej wśród blogerów naszego serwisu. Autorom wpisów zadano pięć (wydawało się) prostych pytań:


1. Który kraj wygra Euro 2012?
2. Który z wielkich faworytów rozczaruje?
3. Który kraj zaskoczy kibiców?
4. Kto zdobędzie koronę króla strzelców?
5. Który polski piłkarz wypromuje się w trakcie Euro 2012?

Ze względu na różny poziom zainteresowania sportem odpowiedzi były fachowe, nierzadko spontaniczne i nieszablonowe. Wszak najważniejsza jest dobra zabawa, nie? Ale to nie koniec. Czytelnicy, którzy w komentarzu do artykułu trafnie wytypują wynik meczu Polska – Grecja (typujemy dokładny rezultat bramkowy!) otrzymają od nas kody na następujące gry (liczy się kolejność zgłoszeń) :

czytaj dalejg40st
7 czerwca 2012 - 11:02

naGRAnie #30. Luz, blues, bez Diablo

Nie wiem jak u Was, ale moja myszka rozgrzała się do czerwoności od pykania w Diablo III. Nie jestem ani maniakiem serii, ani tym bardziej znawcą, ale wydaje mi się, że Blizzard idealnie trafił w takiego casualowego neofitę diabełka jak ja. W związku z tym, że za mało widziałem, a poza mną grę kupił tylko Adrian Werner (ale nie zdążył jej jeszcze rozfoliować), w dzisiejszym podcaście o Diablo prawie nie rozmawiamy. No, ciutkę obsztorcowujemy Blizzarda za kłopoty z serwerami, ale to chyba wszystko. W ogóle mam wrażenie, że trochę leniwy nam ten odcinek wyszedł - to znaczy chłopaki nawijają o Daturze, Wargame: European Escalation, nieco o Unreal Engine 4, ale nie wyszła ostatnio żadna gra, która by nami naprawdę mocno potrząsnęła.

czytaj dalejg40st
18 maja 2012 - 20:03

Nocna premiera Diablo III w całej Polsce

Pewnie wielu z nas niecierpliwie oczekuje kuriera z zamównieniem albo już przebiera nóżkami żeby pobiec po swoją kopię Diablo III. Na szczęście nie musicie czekać do jutra, aż wrócicie ze szkoły/pracy. Chętni mogą wybrać się na pielgrzymkę do jednego z poniższych punktów dzisiaj o północy, o czym poinformował kilka dni temu CD Projekt, a my przypominamy. Stolnica jest co prawda i tak uprzywilejowana, bo premierze będą zapewne towarzyszyły występy klaunów i kuglarzy (to kiepski żart - nie bić ;D), ale i reszta naszego kraju już w nocy poczuje na karku oddech władcy piekieł. Oby tylko serwery dopisały, czego nam wszystkim życzę.

czytaj dalejg40st
14 maja 2012 - 10:29

naGRAnie #29 - Re-aktywacja

Po dłuuugiej przerwie (niektórzy sądzą, że zbyt długiej) udało nam się wykonać zapis dźwiekowy (hue hue) dwudziestego dziewiątego odcinka podcastu naGRAnie. Niniejszym następuje re-aktywacja i mamy nadzieję, że już co dwa tygodnie, tak jak kiedyś, będziemy dostarczać Wam nową porcję naszych przemyśleń. Bez żadnych cięć i cenzury, oczywiście.

W tym odcinku skupiamy się na kilku sprawach. Na początku omawiamy aferę Mass Effect 3 i oburzenia części graczy zakończeniem przygód komandora Sheparda, by następnie zahaczyć o temat jakże popularnego od niedawna Kickstartera. Ponadto możecie zapoznac się z naszymi pierwszymi wrażeniami dotyczącymi Legend of Grimrock oraz reakcji na wyciek zapowiedzi Crysis 3

czytaj dalejg40st
14 kwietnia 2012 - 15:50

Infoszok - przyszłość nie tylko dla orłów - recenzja książki

Infoszok jest pierwszą częścią trylogii Skok 225 opisującej, jak z punktu widzenia dzisiejszego specjalisty od infrastruktury sieciowej, programisty i dziennikarza za kilkaset lat może wyglądać przyszłość. Autor roztacza przed nami wizję świata wyzwolonego z kajdan podziału narodowościowego, gdzie każdy obywatel może wybrać dowolny L-Prog będący czymś w rodzaju rządu, którego dyrektyw i praw stara się przestrzegać. Gdzie ludzie podzieleni są w zasadzie na dwie kasty: biednych zani i wychowywanych w specjalnych ośrodkach szczęściarzy mających w przyszłości przejąć zarówno funkcje kierownicze, jak i bogate sektory rynku, w tym rynku bio/logiki związanego z oprogramowaniem fizycznych i psychicznych cech organizmów ludzkich.

Stanięcie na czele feudokorporacji zajmującej się bio/logiką to także nadrzędny cel Natcha, głównego bohatera powieści. Człowieka ambitnego i często bezwzględnego. Dążącego do założonego celu bez zwracania uwagi na kwestie uboczne i ewentualnie wyrządzane szkody. Nieczysta walka z innymi feudokorporacjami to jego żywioł. Manipulacja ludźmi, w tym swoimi pracownikami, to jego drugie imię. Przy tym wszystkim Natch nie jest jednak postacią jednoznacznie negatywną. Autor przedstawia go jako wizjonera, kogoś, kto dzięki ambicji i uporowi jest w stanie zmienić przyszłość.

czytaj dalejg40st
26 lutego 2012 - 16:52

W co zagramy w 2012 roku. naGRAnie #28

Witamy serdecznie po baardzo długiej przerwie świątecznej. Pierwszy podcast w nowym roku zagłady ludzkości (hehe - to sie okaże) rozpoczynamy zupełnie na luzie bez spinania się, przygotowywania, wizyty u logopedy itede itepe. Lecimy spontanem i bez cięć rozmawiamy o najważniejszych grach najbliższych dwunastu miesięcy. I tak, nie grałem w Maksa Payne'a, gdyby ktoś jeszcze powątpiewał ;)

czytaj dalejg40st
10 stycznia 2012 - 08:19

Rozwiązanie konkursu na Waszą ulubioną grę mijającego roku

Za kilka godzin wybije północ, pora więc na rozstrzygnięcie naszego konkursu, polegającego na nakreśleniu kilku zdań o Waszej ulubionej grze. Zanim to jednak nastąpi, wspólnie z całym zespołem pracującym nad rozwojem gameplay.pl chciałbym życzyć Wam cudownego 2012 roku i co najmniej tylu dobrych gier, ile pojawiło się w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy.


Główną nagrodę w postaci dziesięciu wybranych gier spośród wymienionych we wcześniejszym wpisie oraz gadżetów wygrywa użytkownik o nicku Pawciak2000 za bardzo konkretny opis doznań towarzyszących rozgrywce w Shift 2: Unleashed. 

Cztery ostatnie gry zostały rozlosowane wśród pozostałych uczestników zabawy. Do szczęśliwców należą: Mutant z Krainy OZ, leem230698,   DzIMI15 i PJanek

Zwycięzcom gratulujemy!

czytaj dalejg40st
31 grudnia 2011 - 18:23

Gra roku serwisu gameplay.pl. Świąteczno-noworoczny konkurs. Zgarnij pulę dziesięciu gier!

Rok 2011 prawie za nami, pora na jego małe podsumowanie. Dla nas, osób zaangażowanych w projekt gameplay.pl to przede wszystkim rok dynamicznego i niesamowitego rozwoju w gronie niezwykle ciekawych ludzi. Ludzi posiadających przeróżne zainteresowania i preferencje. Trochę na przekór tym odmiennościom postanowiliśmy jednak wybrać największe hity kończącego się roku i w tajnym głosowaniu, w którym wzięło udział dwudziestu blogerów, wyłoniliśmy najlepszą według serwisu gameplay.pl grę roku 2011.

KONKURS

Zanim jednak przejdziemy do wyników, jako że jesteśmy serwisem blogowym i chcemy utrzymywać jak najbliższy kontakt z naszymi czytelnikami, postanowiliśmy zorganizować konkurs na najlepszą grę według Was, osób których komentarze i uwagi dopingują nas do pisania jeszcze lepszych tekstów i tworzenia filmików. Do wygrania w konkursie jest dziesięć gier z serii Premium Games, cztery gry na konsolę Xbox 360 (Ultimate Marvel vs Capcom 3, NBA 2K12, F.3.A.R., Dungeon Siege III), koszulka oraz okulary Duke Nukem Forever oraz koszulka z gry F.3.A.R. Nagrody ufundowała firma Cenega.

czytaj dalejg40st
23 grudnia 2011 - 14:12

g40st ocenia: Assassin's Creed Revelations. Z nadzieją w przyszłość

g40st ocenia: Assassin's Creed: Revelations
70

Do serii Assassin's Creed czuję miętę. Ale nie była to miłość od pierwszego wejrzenia. Tak naprawdę dopiero przy zabawie w drugą część poczułem się, jakbym obcował z wyjątkowym produktem. Owszem, przygody Altaira powalały atmosferą - wyprawy krzyżowe, tajne bractwa... Toż to samograj. A jednak po ukończeniu Revelations mam wrażenie, że poczatek serii nie był do końca przemyślany pod względem fabularnym i później trzeba było żmudnie zapełniać nielogiczności. W kwestii mechaniki rozgrywki wiadomo - niewiele tam było ciekawego i chyba tylko ci najbardziej wytrwali skrzyżowali miecz z Robertem de Sable i jabłko z Al Mualibem.   

Assassin's Creed II było czymś bardzo świeżym, ze świetną fabułą i zakończeniem zostawiającym nas z otwartymi ustami ze zdumienia. Brotherhood rozwijał część pomysłów z "dwójki" i Revelations również podążyło tym tropem rozwijając pomysły z Brotherhood. Element ekonomiczny i zabawa w wysyłanie asasynów na misje jednak przy tym tak spuchły, że moim zdaniem stały się już po prostu nużące. Co z tego, że Ubisoft zaproponował kolejne wielkie miasto, opanowane przez zupełnie inną kulturę niż włoskie "metropolie". Zmieniły się i troszkę wypiękniały krajobrazy, ale cała reszta pozostała bez żadnych zmian - tutaj zwyczajnie nawet pies tropiący nie wyczuje ani odrobiny zapachu Orientu.

czytaj dalejg40st
4 grudnia 2011 - 23:54

g40st ocenia - Uncharted 3: Oszustwo Drake'a. Mało piasku na pustyni

g40st ocenia: Uncharted 3: Drake's Deception
75

Uwielbiam Naughty Dog. To firma, z której zawsze wydostaje się pełno świetnych pomysłów, które potem przekuwane są w znakomite gry. Uwielbiam Naughty Dog. Ale po skończeniu Uncharted 3 jakby trochę mniej.

Każdy kto mnie zna, wie że najlepiej czuję się w klimatach żeglarsko-orientalnych, a więc jak w jakiejś grze są statki lub pustynia, to ja już jestem "uchachany" od ucha do ucha. W Oszustwie Drake'a jest  jedno i drugie, a mimo wszystko to nie wystarczy bym postawił grze ocenę wyższą niż 7,5. Jest epickość, jest filmowość, jest bombastyczność (przesadna). Ale zabrakło nowych pomysłów.

Co mi się podobało?

czytaj dalejg40st
19 listopada 2011 - 11:57