Grudniowe czytanie - będzie King, Mróz, Pilipiuk, Thorgal, Spider-man, Kajko i Kokosz
Pamiętacie grę Torment? To początek trylogii Wojny Krwi wprowadzi was w świat Planescape.
Stephen King na starość przerzucił się z horrorów na baśnie. I jest nieźle.
Zastanawialiście się czym jest „Istota Najwyższa” w uniwersum StarCrafta 2? Nie… wasza strata.
Myst: Księga Atrusa to świetna książka przygodowa nie tylko dla graczy pamiętających ubiegłe stulecie.
Myst najlepsza gra na rozgrzanie szarych komórek i przeżycie wielkiej przygody z książkami w tle.
Kto nie lubi się bać? W świecie gier widać znów powrót ery strasznych gier. Czyżby survival horror znów przeżywają renesans na konsolach? Przy okazji Halloween, postanowiłem podzielić się z wami dziesięcioma grami, które przeraziły mnie do tej pory. Na starcie dodam, że nie jest na bieżącą z obecnymi tytułami i lista może wydać się trochę podstarzała. Tak więc zapraszam na 10 z głowy... Strasznych Gier na Helloween.
Kolorowe Piksele powracają pod postacią Resistance: Retribution na konsole PlayStation Portable. To moje pierwsze długie spotkanie z krwiożerczymi Chimerami i ich chęciami skolonizowania naszej planety. We wcześniejsze odsłony, grałem tylko pobieżnie. Pamiętacie scenę z Hot Shots 2, gdzie główny bohater strzela z karabinu maszynowego, a na ekranie widzimy jego wynik zabitych osób. Więcej niż w RoboCopie... Więcej niż w Rambo.. itd. itp. Ta gra nie przebije tego wyniku. Za to przebija ilość łusek, jakie po tamtej masakrze zostały na małym stateczku. Tankowiec to mało. Jeszcze nigdy nie grałem w grę, w której wystrzeliłem tak dużo pocisków. Do tego nasz bohater jest mistrzem w zmienianiu magazynków. Zapraszam na recenzję Resistance: Retribution.
Firma Blizzard od początku swojego istnienia, postawiła sobie za zadanie dawać graczom rozrywkę na najwyższym poziomie. Jak na razie firma bardzo do książki o grach brze wywiązuje się z tego zadania. Blizzard dba również o graczy lubiących od czasu do czasu poczytać książki. Widać to już po bogatej ilości wydanych tytułów. Ja w swojej kolekcji posiadam już 10 książek z uniwersum Diablo, StarCraft, a jeszcze nie zabrałem się za opowieści z kultowego już WarCrafta. Nie warto również wspominać o masie tytułów nie wydanych w naszych kraju. Tym razem na warsztat Biblioteczki Gracza postanowiłem wziąć kolejny tytuł ze świata Sanktuarium. Zapraszam na recenzje Diablo III: Gdy zapada ciemność, rodzą się bohaterowie.
W kolejnym odcinku Historii Obrazkowej przedstawię wam dziwny komiks. Sam dokładnie nie wiedziałem na co liczyć, gdyż autora znam bardziej z książek, a nie komiksów. Andrzej Pilipiuk, po udanym (ponoć) stworzeniu z Andrzejem Łaski albumu "Dobić Dziada", opowiadającego losy już kultowego łowcy wampirów Jakuba Wędrowycza, postanowił napisać coś ze świata Krasnoludów. Jak sobie poradził autor? Przeczytajcie sami.
Po ostatnim artykule z cyklu 10 z głowy... gier z Pegasusa, których nie przeszedłem w dzieciństwie, a które mam zamiar jeszcze ukończyć przed śmiercią, napisałem drugą ważną dla mnie listę gier. Pierwsza konsola Sony - PSX - była i jest nadal jedną z najlepszych maszyn do grania w historii. Pomimo tylu lat, nadal powracam do masy tytułów na Szaraka. W nawiązaniu do poprzedniego tekstu, zapraszam wszystkich na kontynuację w postaci 10 z głowy... gier z PSX, których nie przeszedłem w przeszłości, a które mam zamiar jeszcze ukończyć przed śmiercią.
Zaczynając cykl Biblioteczka Gracza, zamierzałem umieszczać w nim książki i komiksy, które powiązane są z grami. Nawet w najmniejszym stopniu nie sądziłem, że podczas mojej przygody z Gameplay, pojawią się teksty, które nie będą pasować do tej tematyki. Życie weryfikuje wszystko i zacząłem pisać także na inne tematy. Postanowiłem więc stworzyć segmenty. Wszystko przez mój pojawiający się od czasu do czasu pedantyzm. Inny Regał jest dobrym przykładem, gdyż chciałem odróżnić książki powiązane z grami od książek z nimi nie związanymi. Na blogu pojawiło się kilka tekstów o komiksach, o co bym siebie nawet nie podejrzewał. Od tego momentu obok słownej lektury do czytania przed snem mam też obrazkową. Głównie na razie Wielka Kolekcja Marvel, ale także przygody Thorgala, choć znów zacząłem kolekcjonować stare komiksy TM-Semic, o których mam nadzieję niedługo napisać. Z tego powodu teksty o Thorgalu wycinam z Biblioteczki Gracza i wklejam je w nową serię (mało oryginalną) Historie Obrazkowe. Zapraszam na recenzję tomu 3 Thorgala.