Jurassic World doczeka się nie jednej a dwóch nowych części - Gameplay - 12 września 2016

Jurassic World doczeka się nie jednej, a dwóch nowych części

Ubiegłoroczny Jurassic World okazał się olbrzymim sukcesem. Film w reżyserii Colina Trevorrowa przypadł do gustu widzom i krytykom, zarabiając oszałamiające 1,67 miliarda dolarów. Nie dziwi więc, że twórcy nie zwlekali specjalnie z zatwierdzeniem prac nad kontynuacją. Z kolei ubiegły weekend przyniósł informację, że historia przedstawiona w Jurassic World doczeka się nie jednego, a dwóch rozwinięć – marka, podobnie jak oryginalny Jurassic Park, będzie trylogią.

Takimi wieściami podzielił się z czytelnikami serwisu Latino-Review Media hiszpański twórca Juan Antonio Bayona, reżyser Jurassic World 2. W wywiadzie udzielonym podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Toronto (Bayona promuje tam swój ostatnim film, A Monster Calls, w którym grają Sigourney Weaver, Felicity Jones i Liam Neeson), stwierdził on, że Jurassic World zostało wymyślone przez Colina Trevorrowa – będącego także współautorem scenariusza – jako trylogia. Bayona oznajmił również, że aktualnie autorzy dopieszczają skrypt dwójki i powoli przygotowują się do rozpoczęcia zdjęć. Wszystko wskazuje na to, że aktorzy wejdą na plan filmowy zgodnie z planem, czyli w lutym 2017 roku.

W kontynuacji Jurassic World możemy się również spodziewać rozmaitych nowości względem jedynki. I choć brakuje szczegółów, zapewne chodzi tu o takie elementy jak miejsce akcji oraz większe zróżnicowane w zakresie prehistorycznych oponentów. Zresztą, Trevorrow wspominał już, że w sequelu próżno będzie szukać tradycyjnego dla serii motywu gonitwy ludzi i dinozaurów po tropikalnej wyspie (dzięki, MovieWeb).

Jurassic World 2 ma trafić do kin w czerwcu 2018 roku. W filmie reżyserowanym przez J. A. Bayonę (Sierociniec, Niemożliwe) zagrają na pewno gwiazdy części pierwszej, a więc Chris Pratt i Bryce Dallas Howard. Nazwiska pozostałych aktorów będą ujawniane z czasem.

Gameplay
12 września 2016 - 14:41