Reżyser Stranger Things odpowiedzialny za ekranizację Uncharted - Gameplay - 26 października 2016

Reżyser Stranger Things odpowiedzialny za ekranizację Uncharted

Shawn Levy reżyserem kinowej ekranizacji cyklu Uncharted.

Filmowa adaptacja serii Uncharted ma wyjątkowo pod górkę. Wystarczy wspomnieć, że pierwsze informacje na jej temat pojawiły się jeszcze w 2008 roku i przez 8 lat nie doczekały się specjalnego rozwinięcia. Liczne zmiany na stołku reżyserskim nie nastrajały optymistycznie, a usunięcie obrazu z kalendarza wydawniczego wytwórni Sony Pictures tylko przelało czarę goryczy. Najnowsze informacje wskazują jednak na pozytywny zwrot akcji. Jak donosi serwis Deadline, na pokład – w charakterze reżysera – wszedł Shawn Levy, a produkcja ma wreszcie ruszyć z kopyta.

W ostatnim czasie Kanadyjczyk – znany m.in. z cyklu Noc w muzeum, Stażystów i Gigantów ze stali – pełnił funkcję producenta wykonawczego ciepło przyjętego serialu Stranger Things, a także wyreżyserował dwa odcinki pierwszego sezonu. Warto przy tym zauważyć, że nie będzie to pierwszy kontakt Levy’ego z tematem ekranizacji gier. Był on bowiem przymierzany do roli reżysera filmowej adaptacji Minecrafta, ale ostatecznie zrezygnował, gdyż nie mógł dogadać się z wytwórnią Warner Bros. w kwestii fabuły.

Kinowy Uncharted ciągle nie ma wyznaczonej daty premiery. Nie wiemy nawet, kiedy ruszą zdjęcia. Według Deadline, w kolejnych miesiącach Sony Pictures przyspieszy z produkcją i zapewne poznamy wiele nowych faktów. Od dłuższego czasu wiemy za to, kto wyprodukuje film – Charles Roven (Warcraft: Początek, American Hustle, Legion Samobójców), Avi Arad (produkcje od Marvel Studios) i Alex Gartner (Warcraft: Początek). Nadzór nad całym procesem produkcyjnym sprawuje Jonathan Kadin z Sony Pictures.

Gameplay
26 października 2016 - 14:12