Samwise z Władcy Pierścieni w drugim sezonie serialu Stranger Things - Gameplay - 8 listopada 2016

Samwise z Władcy Pierścieni w drugim sezonie serialu Stranger Things

Linnea Berthelsen, Paul Reiser i Sean Astin.

Poznaliśmy kolejne nazwiska, które dołączą do obsady zapowiedzianego na przyszły rok drugiego sezonu Stranger Things – jednego z największych serialowych zaskoczeń tego roku. W produkcji Netfliksa zagrają Sean Astin, Paul Reiser i Linnea Berthelsen.

Najwięcej emocji wzbudza oczywiście Astin, którego większość z Was kojarzy z roli Sama w trylogii Władcy Pierścieni. Aktor znany też z występów w Goonies i Rudy wcieli się w Boba Newby’ego, kierownika lokalnego sklepu RadioShack. Paul Reiser (Diner, Gliniarz z Beverly Hills, Szaleję za tobą) zagra doktora Owensa, natomiast naturalizowana duńska debiutantka Linnea Berthelsen odegra rolę Roman, dziewczyny mającej najwidoczniej wiele wspólnego z Jedenastką.

Wcześniej dowiedzieliśmy się, że grono młodych aktorów uzupełni Sadie Sink, która wcieli się w chłopczycę o imieniu Max. Występ w serialu zaliczy również Dacre Montgomery (brat Max, Billy), debiutujący 23 marca przyszłego roku na wielkim ekranie za sprawą remake’u Power Rangers, gdzie zagra Czerwonego Wojownika.

Na drugi sezon serialu złoży się 9 odcinków, będących bezpośrednią kontynuacją 8-odcinkowej serii pierwszej (jego akcja rozegra się w 1984 roku). Co ciekawe, początkowo twórcy rozważali większe przesunięcie w czasie, ale doszli do wniosku, że oryginalna historia wymaga rozwinięcia, a wiele tajemnic ostatecznego rozstrzygnięcia, w tym los Jedenastki. Zdradzili również, że w drugiej serii udamy się wielokrotnie poza granice miasteczka Hawkins. Ponadto rozwinięcia doczeka się najbardziej paląca kwestia, a więc przyczyna tajemniczego zniknięcia dwunastoletniego Willa Byersa, o której traktował pierwszy sezon.

Stranger Things został napisany i wyreżyserowany przez braci Duffer. W serialu główne role grają Winona Ryder, David Harbour, Finn Wolfhard, Millie Brown, Gaten Matarazzo, Caleb McLaughlin, Noah Schnapp, Natalia Dyer, Cara Buono, Charlie Heaton oraz Matthew Modine.

Gameplay
8 listopada 2016 - 14:30