Jurassic World 2 pełnoprawną kontynuacją cyklu jurajskiego - Gameplay - 14 listopada 2016

Jurassic World 2 pełnoprawną kontynuacją cyklu jurajskiego

Hiszpański twórca Juan Antonio Bayona po raz kolejny zabrał głos w temacie reżyserowanej przez siebie kontynuacji ubiegłorocznego Jurassic World. W rozmowie z redakcją serwisu Cinemablend autor Sierocińca i nadciągającego A Monster Calls oznajmił, że fabularna więź Jurassic World 2 z Parkiem Jurajskim ma być jeszcze silniejsza, aniżeli w przypadku części pierwszej. W efekcie o filmie będzie można spokojnie powiedzieć, że jest zarówno drugą odsłoną Jurassic World, jak i piątą częścią całego cyklu jurajskiego.

Jednocześnie Bayona potwierdził, że dwójka zaserwuje nam kontynuację opowieści zapoczątkowanej w Jurassic World, a jej finał ujrzymy w odsłonie trzeciej, jako że całość już kilka lat temu została obmyślona przez Colina Trevorrowa – będącego reżyserem jedynki i współautorem scenariusza kolejnych części – jako trylogia. Przez ostatnie tygodnie autorzy dopieszczali skrypt Jurassic World 2 i przymierzają się do rozpoczęcia zdjęć. Wszystko wskazuje na to, że aktorzy wejdą na plan filmowy zgodnie z planem, czyli w lutym 2017 roku.

W sierpniu Colin Trevorrow zasugerował, że Jurassic World 2 wprowadzi nowe miejsce akcji oraz większe zróżnicowanie w zakresie prehistorycznych gadów. Reżyser wspominał też, że w sequelu próżno będzie szukać tradycyjnego dla serii motywu gonitwy ludzi i dinozaurów po tropikalnej wyspie.

Jurassic World 2 (oficjalny tytuł poznamy wkrótce) ma trafić do kin w czerwcu 2018 roku. W filmie reżyserowanym przez J. A. Bayonę (Sierociniec, Niemożliwe) zagrają na pewno gwiazdy części pierwszej, a więc Chris Pratt i Bryce Dallas Howard. Nazwiska pozostałych aktorów będą ujawniane z czasem.

Gameplay
14 listopada 2016 - 14:26