W filmowym Tomb Raiderze młoda Lara wyruszy na poszukiwania ojca - Gameplay - 24 listopada 2016

W filmowym Tomb Raiderze młoda Lara wyruszy na poszukiwania ojca

Larę Croft zagra Alicia Vikander (Oscar za Dziewczynę z portretu).

Mimo że nadciągająca ekranizacja przygód Lary Croft pozostaje owiana delikatną mgiełką tajemnicy, o produkcji firm Warner Bros. i MGM wiemy już całkiem sporo. Znamy nazwisko reżysera, scenarzysty i odtwórczyni głównej roli, a także dokładny termin premiery. W ostatnich dniach poznaliśmy też zarys głównego wątku fabularnego.

Graham King, producent ekranizacji (World War Z, Argo, Awiator), został wzięty na spytki przez redakcję serwisu HeyUGuys (dzięki, IGN). W efekcie dziennikarze dowiedzieli się, że centralnym punktem opowieści będzie próba odnalezienia przez młodą Larę Croft zaginionego ojca. Zdaniem Kinga, właśnie ten, charakteryzujący się „dużym ładunkiem emocjonalnym” element historii przekonał Alicię Vikander do wzięcia udziału w projekcie.

Trzecia ekranizacja bestselerowej serii Tomb Raider trafi do kin 16 marca 2018 roku. Obraz zostanie wyreżyserowany przez Roara Uthauga (Hotel zła, Ucieczka, Fala), na podstawie scenariusza Genevy Robertson-Dworet (odpowiedzialnej za skrypt nowej adaptacji Dungeons & Dragons). W Larę Croft wcieli się Alicia Vikander (Dziewczyna z portretu, Ex Machina, Jason Bourne). Twórcy za wzór stawiają sobie grę Tomb Raider z 2013 roku, w której Lara Croft stawia pierwsze kroki w archeologii ekstremalnej.

Gameplay
24 listopada 2016 - 14:38