Mumia - reboot marki doczekał się pierwszego zwiastuna - Gameplay - 5 grudnia 2016

Mumia - reboot marki doczekał się pierwszego zwiastuna

Zgodnie z zapowiedzią, jaką Tom Cruise zamieścił na swoim Twitterze, udostępniono pierwszy zwiastun najnowszej odsłony cyklu Mumia. Reboot marki, będący zarazem wstępem do nowego, potwornego uniwersum wytwórni Universal Pictures, prezentuje się iście wybuchowo, dając nadzieję na wypełniony akcją, trzymający w napięciu obraz.

Restart marki The Mummy zapowiada się całkiem solidnie. Oprócz Cruise’a, w filmie reżyserowanym przez Alexa Kurtzmana (Ludzie jak my) zagrają: Sofia Boutella (Kingsman: Tajne służby, Star Trek: W nieznane), która wcieli się w tytułową Mumię, Russell Crowe (Informator, Gladiator, Robin Hood) odgrywający rolę Dr. Jekylla, Annabelle Wallis (serial Peaky Blinders) oraz Jake Johnson (Jurassic World). Obraz zadebiutuje 9 czerwca 2017 roku.

Akcja Mumii zostanie osadzona w czasach współczesnych. Oddział komandosów marynarki wojennej – wśród nich Tyler Colt grany przez Toma Cruise’a – wtargnie do wykopanego w górach bunkra, wedle informacji wywiadu zajmowanego przez grupę niebezpiecznych terrorystów. Na miejscu żołnierze odkryją starożytny grobowiec z pochowaną w nim, a wcześniej pozbawioną życia księżniczką, która – przepełniona goryczą i żądzą zemsty – wprowadzi terror, jakiego świat dotąd nie widział. Autorem scenariusza jest Jon Spaihts (Prometeusz, Doctor Strange, Pacific Rim 2).

Z dotychczasowych informacji wynika, że Mumia będzie pierwszym elementem nowego, potwornego uniwersum, którym wytwórnia Universal Pictures zechce podbić serca miłośników kina. W kolejnych latach doczekamy się nowej odsłony Niewidzialnego człowieka z Johnnym Deppem w roli tytułowej, a także przygód Frankensteina z udziałem Javiera Bardema. W kuluarach mówi się również o odświeżonej wersji Narzeczonej Frankensteina z Angeliną Jolie. Do roli Włada Palownika, zwanego Draculą, miałby też powrócić Luke Evans.

Gameplay
5 grudnia 2016 - 14:09