Prime Video od Amazona dostępne w Polsce - Gameplay - 15 grudnia 2016

Prime Video od Amazona dostępne w Polsce

Firma Amazon dotrzymała listopadowej obietnicy i wprowadziła platformę streamingową Prime Video do kolejnych krajów, w tym do Polski. Globalna premiera objęła ponad dwieście państw. Filmy, seriale i programy z biblioteki Amazona można oglądać w trybie online przez 7 dni za darmo, a dalsze korzystanie z oferty uzależnione jest od wykupienia subskrypcji.

Aktualnie obowiązuje promocja, w ramach której przez pół roku za dostęp do Prime Video trzeba zapłacić jedynie 2,99 euro miesięcznie, czyli około 13 złotych. Po tym okresie cena abonamentu wzrośnie do 5,99 euro/mc (ok. 27 złotych). Płatności można dokonać za pomocą karty kredytowej lub rabatowej.

Oferta Prime Video obejmuje setki materiałów, w tym najnowsze odcinki show The Grand Tour autorstwa Clarksona, Hammonda i Maya, a także filmy i seriale, np. The Man in the High Castle, Transparent, Mozart in the Jungle czy Tumble Leaf. Zdecydowana większość treści oferowana jest w języku angielskim, aczkolwiek – jak donosi serwis Wirtualne Media – na platformie znaleźć już można materiały z polskim lektorem lub napisami.

Z platformy Prime Video można korzystać za pośrednictwem przeglądarki internetowej na PC, oprogramowania dedykowanego telewizorom z funkcją Smart TV, konsol oraz aplikacji dla smartfonów i tabletów z systemami Android oraz iOS. Usługa uważana jest za jednego z głównych konkurentów dla Netfliksa, od tego roku także oficjalnie dostępnego w Polsce.

Gameplay
15 grudnia 2016 - 09:35