Dobry Omen Terry'ego Pratchetta i Neila Gaimana doczeka się ekranizacji - Gameplay - 20 stycznia 2017

Dobry Omen Terry'ego Pratchetta i Neila Gaimana doczeka się ekranizacji

Dobra wiadomość dla fanów Terry’ego Pratchetta i Neila Gaimana. BBC i Amazon sfinansują produkcję miniserialu na bazie powieści Dobry Omen (ang. Good Omens), napisanej w 1990 roku przez duet wymienionych wyżej pisarzy. Produkcja trafi w 2018 roku do oferty usługi strumieniowej Amazon Prime Video, a następnie zostanie wyemitowana na kanałach BBC.

„Blisko 30 lat temu napisaliśmy z Terrym Pratchettem możliwie najzabawniejszą powieść o końcu świata, pełną aniołów i demonów, nie wspominając o 11-letnim Antychryście, poszukiwaczach wiedźm i czterech jeźdźcach Apokalipsy. Wiele osób uznało ją za swoją ulubioną książkę. Trzy dekady później, powieść zostanie zekranizowana. Z nikim innym nie moglibyśmy tego zrobić, jak tylko z BBC Studios, i chciałbym jedynie, aby mógł to zobaczyć sir Terry”, powiedział Gaiman.

Miniserial ma się składać z sześciu, jednogodzinnych odcinków. Autorem scenariusza i jednym z głównych producentów jest Gaiman, a całość wyprodukuje BBC Studios,  we współpracy z założoną przez Pratchetta wytwórnią Narrativia i należącą do Gaimana The Blank Corporation. Czekamy obecnie na pierwsze informacje na temat obsady.

Terry Pratchett i Neil Gaiman

Dobry Omen jest powieścią w dużej mierze humorystyczną, parodiującą m.in. cykl horrorów Omen. Książka opowiada o przygodach Crowleya, demona cieszącego się życiem, i Azirafala, wybrednego anioła o antykwarycznych zamiłowaniach, którym wcale nie uśmiecha się nadciągająca Apokalipsa. Podoba im się na Ziemi i nie chcą brać udziału w starciu armii Nieba i Piekła, w związku z czym postanawiają mieć dorastającego Antychrysta na oku. Problem w tym, że 11-latek, którego śledzą, wcale nim nie jest...

Gameplay
20 stycznia 2017 - 18:20